Knack - opis gry
Knack to gra platformowa z elementami akcji wyprodukowana przez japońskie studia Sony Computer Entertainment na start PlayStation 4. Jej producent, Mark Cerny, który był też głównym architektem konsoli, nazwał ją “połączeniem Crasha Bandicoota i Katamary Damacy, z domieszką God of War.”
Tytułowy Knack to robot, który został stworzony przy użyciu pewnych potężnych artefaktów będących pozostałością po wysoko rozwiniętej cywilizacji. Głównego bohatera powołano do życia, by odparł atak Goblinów dowodzonych przez niejakiego Gundahara. To jednak, jak się okaże, nie będzie jedynym problemem.
Knack stawia duży nacisk na walkę. Jako Knach przebijamy się przez hordy goblinów, robotów i żołnierzy używając głównie jednego przycisku. Nie możemy blokować, ale jesteśmy za to w stanie robić uniki wychylając prawą gałkę pada. Nasz podopieczny potrafi również wykonywać podwójny skok i odpalać ataki specjalne, których do dyspozycji mamy trzy. Wymagają one jednak energii od tzw. sunstones.
Sekcje platformowe są w grze Sony raczej skąpe, polegając głównie na omijaniu przeszkód. Częściej skok służy tu po prostu po to, by dostać się do przeciwników.
Oprócz szeregowych goblinów czasami na naszej drodze spotykamy też większych, bardziej wymagających oponentów - w tym także bossów. Knack posiada unikalne zdolności, które pomagają w gorących sytuacjach. Potrafi on przede wszystkim wchłaniać różne graty walające się w pobliżu zwiększając swój rozmiar. Część nie posiada żadnych właściwości (zmienia co najwyżej wygląd Knacka), część natomiast wpływa na rozgrywkę. Czasami pozytywnie, czasami negatywnie - wchłonięty lód może się bowiem roztopić na słońcu, a poruszanie się z metalowymi częściami potrafi utrudnić magnes. Przełączanie się pomiędzy rozmiarami robota pozwala na uniknięcie niektórych przeszkadzajek wymagających różnego podejścia. a także rozwiązywanie prostych łamigłówek.
Knack, pomimo swych inspiracji, był oceniany przeciętnie. Recenzenci krytykowali zwłaszcza monotonię rozgrywki.
Komentarze (61)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych