Reklama
MotorStorm: Arctic Edge

MotorStorm: Arctic Edge

7,9
96 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.1
PS2 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BigBig Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
8
Premiery
Świat:
17.09.2009
Europa:
18.09.2009
Polska:
23.09.2009
Producent:
BigBig Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
8
Premiery
Świat:
17.09.2009
Europa:
18.09.2009
Polska:
23.09.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: MotorStorm: Arctic Edge (PS2)
8.0
Recenzja: MotorStorm: Arctic Edge (PS2)

MotorStorm: Arctic Edge - opis gry

MotorStorm: Arctic Edge jest grą wyścigową stworzoną przez Bigbig Studios i wydaną przez Sony we wrześniu 2009 roku na konsolę PlayStation Portable. Niedługo potem ukazał się port Arctic Edge na PlayStation 2. Produkcja Bigbig Studios jest jedyną odsłoną serii, która nie pojawiła się na trzecią stacjonarną konsolę Sony.

Pomimo zmiany dewelopera oraz przesiadki na słabszą technologicznie platformę, Arctic Edge nic nie straciło z ducha „dużych” części MotorStorm. Produkcja Bigbig Studios jest stosunkowo wymagającą ścigałką, w której liczą się nie tylko zdolności manualne gracza, lecz także bardzo dobra znajmość danej trasy. Gracz może zasiąść za kierownicą jednego z dwudziestu czterech pojazdów podzielonych na osiem kategorii: Bikes, pojazdy śnieżne, ATV, Buggy, Rally Car, Snowplugger, Big Rig oraz Snowcatsy. Deweloper oddał do dyspozycji łącznie dwanaście tras, wszystkie osadzone w zimowej scenerii, w której odbywa się cały Festival.

Specyficzny model jazdy oraz fizyka, które wielu przypadły do gustu w poprzedniej części MotorStorm, również w dwójce potęgują odczucia na torze. Podobnie jak w trzech „dużych” odsłonach, również w wersji na PSP podczas zawodów należy dbać o to, by nie przegrzał się silnik, co jakiś czas korzystając z kałuży lub innych zbiorników z wodą. Twórcy zamieścili w Arctic Edge dwa dodatkowe tryby zabawy: Free Play oraz Time Attack. W tym pierwszym gracz mierzy się z rywalami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, natomiast w Time Attack priorytetem jest uzyskać jak najlepszy czas na danej trasie lub jej odcinku.

Z racji tego, iż MotorStorm: Arctic Edge powstało z myslą o przenośnej konsoli Sony, pod względem oprawy graficznej nie można porównywać go do wcześniejszych części wydanych na PlayStation 3. Jak na możliwości handhelda, gra prezentuje się bardzo dobrze, i to nie tylko pod względem wizualnym. Całość dopełnia dynamiczna ścieżka dźwiękowa oraz sugestywnie oddany dźwięk wydobywający się z silników maszyn.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - MotorStorm: Arctic Edge

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper