Ridge Racer 2 to arcade'owa gra wyścigowa, a zarazem druga część Ridge Racer wydana na PSP. Tytuł trafił na rynek w roku 2006, 14 września w Japonii, by następnie zadebiutować 13 października w Europie. Wydawcą jak i producentem jest firma Namco.
Na samym początku gry wita nas krótkie, ale dynamiczne FMV, ze znaną modelką z serii Ridge Racer. Następnie w gustownym i przejrzystym menu głównym można wybrać jeden z kilku trybów. W World Tours możemy wziąć udział w sekwencji wyścigów bądź sami stworzyć swoje mistrzostwa. W nagrodę dostajemy samochody, którymi oczywiście możemy potem się ścigać. World Tour jest podzielone na podkategorie: Basic, Pro, Ex, Max, a zaczynamy od najniższej klasy aut, czyli tych najwolniejszych. Samych "Tours" w każdej z podkategorii jest 16, a te są podzielone na kilka wyścigów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Drugim trybem jest Arcade, gdzie w szybki sposób wybieramy jedną z tras, następnie klasę samochodu - na początku jest ich sześć, a w każdej po 9 pojazdów. W Duel wszystko wygląda podobnie jak w Arcade, tylko że ścigamy się z jednym przeciwnikiem reprezentowanym przez konsolkę. W Survival z kolei walczymy z trzema innymi kierowcami, a po każdym okrążeniu maszyna tego, kto jest na ostatnim miejscu, zostaje wyeliminowana z gry. Time Attack, podobnie jak w innych grach tego typu, chodzi o wymaksowanie najlepszego czasu na trasie bez oponentów. Tytuł oferuje także opcję Wireless Battle, dzięki któremu możemy grać po lanie ze znajomymi
W grze mamy do czynienia wyłącznie z fikcyjnymi samochodami, których jest w sumie 62. Grę cechuje bardzo arcade'owy model jazdy, także nie można się dziwić, że znalazło się tutaj nitro. Na początku wyścigu startujemy z 3 pustymi zbiornikami, a napełnia się je poprzez driftowanie, by następnie odpalić jeden z tychże, bardzo zwiększając prędkość. W Ridge Racer 2 zaimplementowano 42 trasy łącznie z ich lustrzanymi odbiciami. Część torów pochodzi z innych odsłon w tym R4: Ridge Racer Type 4 i Ridge Racer Revolution. Graficznie Ridge Racer 2 prezentuje się bardzo dobrze. Kwestia audio jest dyskusyjna. Mamy tu do czynienia tylko z jednym stylem muzycznym - mieszanką techno i elektroniki.
Komentarze (3)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych