Reklama
Q.U.B.E. 2

Q.U.B.E. 2

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 7.0
XONE 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toxic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
13.03.2018
Europa:
13.03.2018
Producent:
Toxic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
13.03.2018
Europa:
13.03.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Q.U.B.E. 2 (PS4)
8.5
Recenzja: Q.U.B.E. 2 (PS4)
PS4

Q.U.B.E. 2 - opis gry

Q.U.B.E. 2 to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Toxic Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Był on sequelem Q.U.B.E: Director's Cut.

Q.U.B.E. 2 to kontynuacja Q.U.B.E. Director’s Cut, choć nie bezpośrednia. W sequelu opowieść skupia się tym razem na innej postaci. Jest nią archeolog Amelia Cross, która budzi się bez pamięci w tajemniczej strukturze przypominającej sześcian (skonstruowanej z wielu mniejszych sześcianów). Towarzyszy jej głos niejakiej Emmy, naukowiec, która w przeszłości przyłożyła rękę do uratowania Ziemi przed tym dziwnym obiektem. Teraz pomaga ona głównej bohaterce odzyskać pamięć i odkryć prawdę o rozgrywających się wydarzeniach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka opiera się na podobnych zasadach co pierwowzór. Nasza podopieczna odwiedza tu kolejne pomieszczenia tajemniczego obiektu, próbując radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami w formie łamigłówek. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Amelia Cross dysponuje na dobrą sprawę tylko dwiema umiejętnościami: skokiem oraz zdolnością manipulowania sześcianami, którą dają jej specjalne rękawice. Jest ich kilka typów, różnią się one kolorami i funkcjami. Dla przykładu niebieskie wystrzeliwują nas w powietrze, czerwone można wysuwać, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć platformy, po których da się przejść, a zielone mogą wytworzyć drugą ‘kostkę’.

Poziom trudności rośnie wraz z czasem. Początkowo łamigłówki są proste pozwalając nam zapoznać się z mechaniką, z czasem jednak poprzeczka zostaje zawieszona wyżej. Przejawem tego są rozmaite ‘myki’ urozmaicają gameplay, np. śliska maź czy miotacze płomieni mogące podpalić sześciany pokryte łatwopalną mazią.

Gra, podobnie jak poprzednik, posiada liniową strukturę, ale tę samą łamigłówkę można zazwyczaj przejść na kilka sposobów.

Wideo - Q.U.B.E. 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper