The Turing Test

The Turing Test

6,9
18 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 6.7
PS4 7.3
XONE 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bulkhead Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
30.08.2016
Europa:
30.08.2016
Producent:
Bulkhead Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
30.08.2016
Europa:
30.08.2016

The Turing Test - opis gry

The Turing Test to gra logiczna z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Bulkhead Interactive i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows oraz na konsoli Xbox One.

Tytuł gry nawiązuje do testu wykoncypowanego przez Alana Turinga, który ma określać zdolność maszyny do posługiwania się ludzką mową, a co z tym idzie określać także jej zdolność myślenia. Główną bohaterką jest Ava Turing, inżynier z Międzynarodowej Agencji Kosmicznej (International Space Agency) przebywająca na Europie, jednym z księżyców Jowisza. Po wybudzeniu z kriogenicznego snu zostaje ona poinformowana przez T.O.M., sztuczną inteligencję, że jej kolegom przebywającym na planecie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak się jednak okaże, nie będzie ona w stanie tak łatwo opuścić stacji badawczej, na której się znajduje. Czeka na nią przedtem szereg wyzwań mających drugie dno.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w produkcji Bulkhead Interactive kręci się wokół urządzenia przypominającego pistolet. Jego specjalną funkcją jest to, że potrafi on wysysać energię, a następnie ‘wstrzeliwać’ ją do przeznaczonych do tego miejsc. Na tym polega większość tutejszych łamigłówek. Warto jednak dodać, że duże znaczenia ma pozycja bohaterki. Energii nie da się bowiem wyssać z dowolnego miejsca - musi się ona znajdować przed jej oczami, co nie zawsze jest takie proste do osiągnięcia.

Z czasem patent zostaje rozwinięty o nowe atrakcje urozmaicające zmagania. Oprócz samego otwierania drzwi czy uruchamiania platform ‘pistoletem’ dochodzi też możliwość zdalnego włączania urządzeń, obserwacji przy użyciu kamer monitoringu czy kierowania małym robotem. Wydarzenia, jak wspomniano na wstępie, obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, podobnie jak w serii Portal (którą The Turing Test do pewnego stopnia się inspiruje).

Wideo - The Turing Test

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper