Ridge Racer Unbounded

Ridge Racer Unbounded

6,2
44 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.1
PS3 5.9
X360 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bugbear Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
23.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
27.03.2012
Europa:
30.03.2012
Polska:
30.03.2012
Producent:
Bugbear Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
23.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
27.03.2012
Europa:
30.03.2012
Polska:
30.03.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Ridge Racer Unbounded (PS3)
5.5
Recenzja: Ridge Racer Unbounded (PS3)

Ridge Racer Unbounded - opis gry

Ridge Racer Unbounded jest arcade’ową grą wyścigową stworzoną przez amerykańskie studio Bugbear Entertainment i wydaną przez japońską firmę Namco Bandai Games w marcu 20012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Unbounded jest pierwszą grą z serii, za którą odpowiada zachodni deweloper, nie zaś Namco Bandai, które pełni tylko rolę wydawcy.

Unbounded to agresywne, zręcznościowe wyścigi, w których motywem przewodnim jest fragowanie. Twórcy wykorzystali kilka rozwiązań z konkurencyjnych tytułów - inspiracją były po części takedowny znane z serii Burnout, czyli taranowanie przeciwników, a do tego dołożono zaawansowaną destrukcję otoczenia i efektowne zniszczenia na trasie, co z kolei przywodzi na myśl Split/Second: Velocity czy MotorStorm Apokalipsa. W Ridge Racer Unbounded chodzi o zdominowanie miasta Shatter Bay podzielonego na dziewięć dystryktów (dzielnic). Każdy z nich zawiera kilka zawodów do zaliczenia, z których najważniejszym i najczęściej przewijającym się jest Demolition Race.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Kluczową rolę podczas wyścigów odgrywa pasek turbo. Gracz napełnia go dzięki wykonywaniu poślizgów, jadąc za przeciwnikami (slipstream) czy będąc w powietrzu (wyskoki). Świecący się pełny pasek turbo otwiera nowe możliwości. Po pierwsze, można staranować przeciwnika, po drugie przyspieszyć oraz - co równie ważne - demolować wyznaczone elementy otoczenia. Gdy mamy naładowany pasek dopalacza, gra co jakiś czas zaznacza na trasie elementy interaktywne. Demolition Race to nie jedyny rodzaj zawodów. Dostępny jest szereg trybów zabawy zarówno dla samotnego gracza, jak i fanów rywalizacji z żywym oponentem przez Sieć.

 

Oprawa graficzna nie jest zła, ale też nie dobija do czołówki gatunku. Samochody są wykonane średnio, za to lepiej wypada już miasto, które jest bogate w szczegóły, wiele elementów ulega zniszczeniu. Przyzwoita ścieżka dźwiękowa, w skład której wchodzą dodatkowo remiksy znanych z wcześniejszych odsłon Ridge Racer kawałków dopełniają całości.

Wideo - Ridge Racer Unbounded

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper