Sphinx and the Cursed Mummy

Sphinx and the Cursed Mummy

7,4
24 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 8.0
PS2 7.6
XBOX 6.4
GC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eurocom Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
10.11.2003
Europa:
20.02.2004
Producent:
Eurocom Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
10.11.2003
Europa:
20.02.2004

Sphinx and the Cursed Mummy - opis gry

Sphinx and the Cursed Mummy to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Eurocom i wydana przez THQ. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, GameCube oraz Xbox. Jak przyznali twórcy, inspiracją była dla nich seria The Legend of Zelda.

Akcja gry toczy się w fantastycznej wersji starożytnego Egiptu. Produkcja Eurocom skupia się na dwóch bohaterach. Pierwszy to tytułowy Sphinx, uczeń czarnoksiężnika Imhotepa. Punktem wyjścia dla jego zmagań jest informacja, że coś złego dzieje się w Uruk, krainie zmarłych, w związku z czym wyrusza on z misją mającą na celu zdobycie Miecza Ozyrysa (choć to dopiero początek). Druga postać to młody książę Tutankhamen, który w dniu swoich urodzin zostaje przemieniony w mumię. Drogi obu bohaterów w pewnym momencie krzyżują się.

Dalsza część tekstu pod wideo

W trakcie rozgrywki przyjdzie nam pokierować obiema wspomnianymi postaciami. Przez większą część czasu wbijamy się w buty Sphinxa, którego przygody bardziej nastawione są na akcję i omijanie różnego rodzaju przeszkód. Podobnie jak w przypadku serii The Legend of Zelda, potencjał naszego podopiecznego rośnie z czasem dzięki zdobycznym gadżetom i umiejętnościom. Tutankhamen w swojej obecnej formie bardziej skupia się natomiast na rozwiązywaniu zagadek w mniej lub bardziej ‘kreatywny’ sposób. Mumię można np. podpalić, popieścić prądem, zgnieść jak naleśnik tudzież pokawałkować.

Oprócz tego możemy natknąć się też na innego rodzaju atrakcje. Dostępne są minigry, możliwość łapania potworów (do czego potrzebujemy tzw. Capture Beetles; niektóre potwory swoją drogą potrzebne są do przejścia gry) a także gromadzenia znajdziek w postaci znaków ankh mogących zwiększyć maksymalną ilość energii.

Wideo - Sphinx and the Cursed Mummy

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper