Stacking - opis gry
Stacking jest grą przygodową z dużą liczbą zagadek logiczno-zręcznościowych wyprodukowaną przez studio Double Fine Productions i wydaną przez firmę THQ w lutym 2011 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej.
Akcja Stacking rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX wieku w dobie rewolucji przemysłowej. Ojciec niespodziewanie pojawia się w drzwiach domu z wiadomością mającą niebawem odmienić nędzne życie rodziny. Awans i perspektywa lepszego jutra raduje wszystkich domowników. Mężczyzna wychodzi do pracy następnego dnia, po czym mija dzień, dwa, następnie miesiące, zaś ojciec nie wraca. Wkrótce w drzwiach pojawia się okrutny Baron z wiadomością, że rodzina tonie w długach i zmusza wszystkie dzieci do ciężkiej pracy fizycznej. Wszystkie, z wyjątkiem głównego bohatera, Charliego Blackmore'a, który nie może na razie pracować z powodu wzrostu i wieku. Nasz protagonista to najmłodszy członek rodziny, którym przyjdzie graczowi pokierować w drodze do uwolnienia familii.
Wykorzystując wyłącznie swój spryt oraz naturalne predyspozycje młodego Blackmore’a do przeniesienia się w dowolną figurkę, przemierzamy lokacje wzdłuż i wszerz, przyczyniając się na różne sposoby do obalania poszczególnych struktur imperium ciemiężyciela. Każdy rozdział, to właściwie jeden wielopoziomowy etap, gdzie z miejsca dostajemy pełną swobodę w kwestii poruszania się oraz rozwiązywaniu dostępnych zadań. To właśnie zagadki logicze są trzonem rozgrywki, popychają do przodu fabułę i zmuszają do wynajdywania najróżniejszych rozwiązań danej sytuacji. Podstawową zdolnością małego Charliego jest wnikanie w matrioszki o rozmiar większe od niego samego, co następnie pozwala skryć się w jeszcze potężniejszej lalce. Oprócz misji fabularnych w grze dostępne są także zadania poboczne. Przypada ich kilkanaście na planszę i polegają na wykorzystywaniu konkretnych mocy drewnianych ludków.
Pod kątem oprawy w Stacking uwagę zwraca niebanalne wykonanie otaczającego nas świata, będącego praktycznie jedną, gigantyczną dioramą. Przerywnikom filmowym, wyglądającym jak fragment niemego filmu z początku ubiegłego wieku, towarzyszą najczęściej melodie zagrane na fortepianie.
Komentarze (2)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych