Steins;Gate

Steins;Gate

8,9
25 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.7
PS3 8.6
X360 6.0
PS Vita 9.3
PSP 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
5pb.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
38 godzin
Premiery
Świat:
15.10.2009
Europa:
2015
Producent:
5pb.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
38 godzin
Premiery
Świat:
15.10.2009
Europa:
2015

Steins;Gate - opis gry

Steins;Gate to japońska gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez 5pb. Tytuł ukazał się najpierw w KKW na Xboxa 360, gdzie odniósł (zważając na sytuacją rynkową konsoli) spory sukces, następnie zaś został przeniesiony też na PlayStation Portable, PlayStation 3 i PlayStation Vita. Wersja zlokalizowana ukazała się tylko na PC. Tytuł 5pb. przerobiono również na mangę i anime.

Akcja gry toczy się gdzieś w 2010 roku, w Akihabarze. Steins;Gate to kontynuacja Chaos;Head. Głównym bohaterem produkcji 5pb. (od 2011 roku Mages Inc.) jest Rintaro Okabe (na co dzień używający pseudonimu Okarin), szalony nastoletni naukowiec, wielki ekscentryk i dziwak, który eksperymentuje z podróżami w czasie oraz jest święcie przekonany, że węszy za nim mająca niecne plany organizacja. Fabuła gry kręci się wokół rozmaitych zagadnień naukowych i czasu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Steins;Gate to przygodówka w japońskim stylu, czyli konkretnie rzecz ujmując - powieść graficzna. Rola gracza sprowadza się tu najczęściej do wyboru opcji dialogowych. Z drugiej strony - narracja jest nieliniowa, co sprawia, że wieńczy ją jedno z kilku zakończeń.

W przypadku nadejścia momentu podejmowania decyzji, które wpływają na bieg fabuły, pojawia się funkcja “phone trigger”. Gracz może odpowiedzieć na telefon lub go sobie odpuścić (choć nie zawsze jest to możliwe). Istnieje też możliwość wysłania odpowiedzi na wiadomości tekstowe. W zależności od naszych ‘telefonicznych’ poczynań, historia toczy się inaczej.

Steins;Gate, ze względu na swoją popularność w pewnych kręgach (ponad milion sprzedanych egzemplarzy), doczekało się nie tylko adaptacji, ale też sequeli kontynuujących pewne wątki. Następcą opisywanego tu tytułu było Robotics;Notes oraz Chaos;Child.

Wideo - Steins;Gate

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper