The Fifth Element

The Fifth Element

3,9
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.0
PSone 3.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kalisto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
23.09.1998
Europa:
30.09.1998
Producent:
Kalisto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
23.09.1998
Europa:
30.09.1998

The Fifth Element - opis gry

The Fifth Element to gra action-adventure wyprodukowana przez francuskie studio Kalisto Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation oraz komputerach. Powstał on na podstawie popularnego filmu science-fiction o tej samej nazwie.

Akcja gry (i filmu) rozgrywa się w dalszej przyszłości, w drugiej połowie XXIII wieku. Światu zagraża niebezpieczeństwo, które objawia się w zakątkach kosmosu raz na pięć tysięcy lat pod postacią kuli czarnego ognia. Jest tylko jeden sposób, aby wyeliminować zagrożenie - potrzebne są cztery kamienie, które zawierają w sobie esencję czterech żywiołów, oraz tytułowy piąty element. Z nim jest największy problem. Naukowcy odkrywają “dłoń piątego elementu” i korzystając zeń ‘odtwarzają’ kobietę o imieniu Leeloo. Ta jednak ucieka z laboratorium, a po drodze trafia na taksówkarza Korbena Dallasa, drugiego głównego bohatera tej historii. Razem starają się oni uratować świat.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra składa się z szesnastu oddzielnych poziomów. Podczas ich przechodzenia przejmujemy kontrolę albo nad Korbenem, albo nad Leeloo. Nasi podopieczni różnią się nieco umiejętności oraz wyposażeniem. Korben jest mniej zwinny, ale posiada zamiast tego dostęp do lepszego uzbrojenia. Leeloo jest natomiast szybsza i potrafi walczyć wręcz.

W trakcie zmagań wykonujemy różne czynności. Oprócz eliminowania przeciwników mamy też do czynienia z sekcjami zręcznościowymi oraz prostymi łamigłówkami polegającymi np. na odnalezieniu przełącznika otwierającego przejście dalej albo niezbędnego przedmiotu.

Zasadniczo stopień trudności nie jest niski, choć do wyboru jest ich kilka. Co warto dodać, stan gry zapisywać można dopiero po przejściu planszy/misji. W międzyczasie jesteśmy skazani na checkpointy.

Pomiędzy planszami puszczane są fragmenty filmu, które tworzą dla nas fabularny kontekst.

Wideo - The Fifth Element

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper