Reklama
Virtua Racing

Virtua Racing

7,6
11 oceny

Ocena wg platformy:

SAT 7.0
SMD 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.1994
Europa:
16.03.1994
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.1994
Europa:
16.03.1994

Virtua Racing - opis gry

Virtua Racing to gra wyścigowa wyprodukowana przez Sega AM2 i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później został przeniesiony też na sprzęty domowe - Mega Drive, Saturna oraz PlayStation 2 (jako część składanki Sega Classics Collection). Virtua Racing to jedna z pierwszych w historii trójwymiarowych gier wyścigowych.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Virtua Racing to jedna z pierwszych w historii elektronicznej rozrywki trójwymiarowych gier wyścigowych. Ale choć nie była pierwsza (pierwsze było Winning Run od Namco i Hard Drivin’ Atari), to pod względem czysto technicznym prezentowała się lepiej niż poprzednicy. Obiekty były zbudowane z większej liczby polygonów, było ich generalnie więcej na trasie, framerate był wyższy i stabilniejszy.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Wersja na Mega Drive została wydana na cartridge’u ze specjalnym chipem, którego koszty produkcji sprawiły, iż gra była sprzedawana po znacznie wyższej niż normalna cenie (100$/70 funtów). Virtua Racing to przede wszystkim pokaz umiejętności programistów i możliwości konsoli, przez co ilość zawartości nie była porażająca. Na Mega Drive są to trzy tory o różnym stopniu skomplikowania z checkpointami, po których ścigamy się z piętnastoma rywalami na trzech poziomach trudności lub ze znajomym. I… to w zasadzie wszystko.

 

Kolejne wersje gry dodawały więcej nowego. Na 32X, przystawce do Mega Drive, która zwiększała możliwości konsoli, doszły dwa dodatkowe bolidy oraz trasy. Na Saturnie z kolei było siedem nowych tras oraz cztery samochody. Największe novum to jednak tryb Grand Prix, który przywodzi na myśl sezon Formuły 1. Bierzemy w nim udział w serii wyścigów, a za zajęcie pozycji w czołówce otrzymujemy punkty. Wygrywa ten, kto uzbiera ich najwięcej w klasyfikacji generalnej.

Wideo - Virtua Racing

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper