Wipeout Pulse to futurystyczna gra wyścigowa wydana najpierw na konsolę PlayStation Portable 14 grudnia 2007 roku, a potem na PlayStation 2, 24 czerwca roku 2009. Za wersję na przenośną konsolę Sony odpowiada Sony Studio Liverpool, w przypadku PS2 rolę tę przejęło studio Spiral House.
Gracz staje tutaj za sterami nowoczesnych bolidów unoszących się nad ziemią. W czasie wyścigu można korzystać z przeróżnych dopałek znanych z poprzednich części serii. Przejeżdżając przez specjalnie oznaczone pola, aktywuje się w pojeździe losowy gadżet. Zaczynając od zwykłego dopalacza, a kończąc na rakietach samonaprowadzających. W Wipeout mamy kilka rodzajów pojazdów, różniących się od siebie parametrami, takimi jak przyspieszenie, wytrzymałość tarcz ochronnych, prędkość maksymalna oraz zwrotność. Fanom serii na pewno coś powiedzą te nazwy: Assegai, Qirex, Feisar i Piranha. W sumie teamów jest 9 i są zróżnicowane, a gracz nabija punkty lojalności im więcej steruje danym pojazdem. Każdy z nich ma parę różnych motywów kolorystycznych do wyboru przed samym wyścigiem. Oprócz tego była także możliwość wgrania Custom Skin ze strony wipeout-game.com, gdzie każdy mógł stworzyć własny skin dla pojazdu. Niestety, serwer do tego stworzony został zamknięty i można jedynie skorzystać ze skinów już stworzonych przez innych graczy. Na Playstation Store można za opłatą pobrać dodatkowe trasy oraz pojazdy. W wersji na konsolę Playstation 2 wszystkie bonusy już znajdują się na płycie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Głownym trybem gry jest Race Campaign, gdzie do pokonania oddano nam 16 Gridów, z których każdy składa się początkowo z kilku konkurencji, a w miarę postępów w grze ich liczba dla jednego Grida dochodzi do kilkunastu. Aby poczynić progres, należy zdobyć odpowiednią ilość punktów biorąc udział w wyścigach w udostępnionych nam trybach. Wraz z postępem rośnie też poziom trudności oraz klasa szybkości pojazdów. Podstawową jest Venom, następnie Flash, Rapier oraz Phantom. Racebox pozwala nam na stworzenie własnego pomysłu Grid rodem z Race Campaign. To od nas zależy, przez co będziemy musieli przejść i ile etapów będzie miała rozgrywka. W ten sposób stworzonym Gridem możemy podzielić się ze znajomymi, którzy wezmą udział w wyścigach przez nas zrobionych. W Racebox jest także opcja Custom Race, która umożliwia nam stworzenie pojedynczej konkurencji. Do wyboru mamy: Single Race (zwykły wyścig), Head to Head (wyścig z pojedynczym przeciwnikiem na trasie), Time Trial (polega na biciu własnych rekordów), Speed Lap (masterowanie rekordu pojedynczego okrążenia), Tournament (wybieramy maksymalnie 12 tras i się zwyczajnie ścigamy z oponentami, a wygrywa ten, który zdobędzie najwięcej punktów w czasie mistrzostw) oraz Zone (specjalnym modelem pojazdu trzeba przetrzymać jak najdłużej na trasie przed rozbiciem się o bandę, nie mając wpływu na hamulce ani prędkość, która rośnie z każdym przelecianym kilometrem). Ostatni tryb to Eliminator, gdzie liczy się jak największa ilość rozbitych pojazdów przeciwnika.
W grze zaimplementowano 12 tras, do tego dochodzą ich lustrzane odbicia. Są one zróżnicowane tematycznie, a i różnią się od siebie poziomem trudności oraz obfitują w różnego rodzaju skróty. Dużym plusem jest bezproblemowa możliwość dodania własnych utworów, które będziemy mogli posłuchać w czasie wyścigu.
Komentarze (8)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych