Cyberpunk 2077: Ultimate Edition

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition

9,1
24 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 9.1
XSX|S 9.0
PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CD Projekt RED
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
110 godzin
Premiery
Świat:
05.12.2023
Europa:
05.12.2023
Polska:
05.12.2023
Producent:
CD Projekt RED
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
110 godzin
Premiery
Świat:
05.12.2023
Europa:
05.12.2023
Polska:
05.12.2023

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition - opis gry

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition to gra RPG wyprodukowana przez studio CD Projekt RED. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X|S. Wersja Ultimate Edition zawiera podstawową wersję gry i fabularne rozszerzenie Widmo wolności.

Fabuła - Cyberpunk 2077

Dalsza część tekstu pod wideo

Lwia część fabuły Cyberpunk 2077 rozgrywa się w jednym miejscu - skąpanej w kalifornijskim słońcu fikcyjnej metropolii o nazwie Night City. mieście mającym być w założeniach jego architekta rajem na ziemi, a w rzeczywistości będącym dystopią kondensującą w sobie wszystkie patologie nowej epoki.

Gra pozwala nam wejść w buty V, najemnika (postać tworzymy w rozbudowanym edytorze)) wplątanego w intrygę mającą związek z najpotężniejszym ze wszczepów - wszczepem nieśmiertelności. Jego tajemnice pomoże nam odkryć Johnny Silverhand, były żołnierz i wokalista kapeli Samurai, któremu głosu i wizerunku użycza znany aktor Keanu Reeves. A jeszcze precyzyjniej - były wokalista, ponieważ Silverhand nie żyje, a V utrzymuje z nim kontakt dzięki czipowi, który umieszczono mu w głowie wbrew woli.

Rozgrywka - Cyberpunk 2077

W odróżnieniu od serii Wiedźmin gra oferuje wiele możliwości w dziedzinie kreacji/modyfikacji własnej postaci. Z jednej strony możemy zadecydować o wyglądzie i szeroko pojętej estetyce: wybrać płeć, budowę ciała, twarz, głos, fryzurę, ciuchy itd. Z drugiej - zadecydować o tym, jaka będzie nasza historia pochodzenia. Do wyboru są trzy: nomad, uliczny dzieciak oraz były pracownik korporacji. Właściwie pochodzenie może odblokować nowe, niedostępne w inny sposób opcje dialogowe (korpoludek lepiej dogada się z innymi korpoludkami, a uliczny dzieciak będzie miał większą wiedzę o gangach, co ułatwi nawiązywanie relacji z członkami półświatka), a także wpłynie na to, w której dzielnicy Night City rozpoczniemy zmagania.

Night City składa się z sześciu dzielnic. Jest to: centrum (reprezentacyjna dzielnica, gdzie znajdują się siedziby największych firm), Watson (dzielnica zamieszkana przez imigrantów z różnych części Azji pełna bazarów i budynków pozostawionych przez megakorpy), Westbrook (zamożna dzielnica turystyczna), Heywood (część miasta, w której dominują Latynosi i która zmaga się z coraz poważniejszym problemem gangów), Pacifica (slumsy, w których karty rozdają gangi) oraz Santo Domingo (dzielnica przemysłowa).

Otwarty świat, zapewniali w swoich wypowiedziach twórcy, jest na tyle duży, że można się w nim zgubić, przy czym zaznaczyć warto, iż przemieszczanie się ułatwią i przyspieszą pojazdy, tj. motocykle i samochody. Istotna jest też “wertykalność” miasta, a konkretnie na obecność licznych wielokondygnacyjnych budynków, do których będziemy mogli bez przeszkód wejść i poruszać się między ich poszczególnymi piętrami.

Miasto, choć ważne, nie jest jednak jedynym miejscem, jakie przyjdzie nam odwiedzić. Po pierwsze, zawitamy do cyberprzestrzeni, czyli niezwykle mrocznej i niebezpiecznej wirtualnej rzeczywistości. By móc w ogóle myśleć o wypadach do niej, potrzebować będziemy pomocy ze strony kilku netrunnerów (hakerów). Po drugie, gra da nam możliwość opuszczenia granic Night City i odwiedzenia rozpościerających się za nim pustkowi zwanych Badlands. 

W Cyberpunk 2077 nie brakuje klas wpływających na parametry (tych jest sześć) i umiejętności naszej postaci. Do wyboru mamy trzy - Solo (żołnierz do wynajęcia), Technik (para się modyfikowaniem urządzeń różnego typu) i Netrunner (haker mogący np. przejmować kontrolę nad rozmaitymi urządzeniami, w tym kamerami, botami, w etc.). Decyzja nie jest jednak ostateczna. W trakcie rozgrywki nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy rozwijali się w więcej niż jednej dziedzinie.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Wydarzenia przedstawione w rozszerzeniu rozgrywają się w trakcie głównego wątku Cyberpunk 2077. W przerwie od współpracy z Panam Palmer, Judy Alvarez, Kerrym Eurodyne, Rogue czy Riverem Wardem otrzymujemy kontakt od zaawansowanej netrunnerki, która mówi nam, że zna przypadłość V i jest w stanie pomóc. Nim jednak będzie w stanie uchylić nam rąbka tajemnicy, musimy pomóc jej z inną sprawą dotyczącą prezydentki Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Twórcy przygotowali kilkanaście zadań fabularnych i ok. dwudziestu pobocznych, które zabierają nas do nowej lokacji – dzielnicy zwanej Dogtown. Jedną z nowości możliwość korzystania z broni podczas jazdy samochodem. W grę wchodzi też zamontowanie wieżyczek przy niektórych pojazdach. 

Wideo - Cyberpunk 2077: Ultimate Edition

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper