Nowy Wiedźmin, Cyberpunk Orion, Wiedźmin Remake, projekt Hadar i wnioski CD Projekt po premierze CP2077
Po wielkim sukcesie rozszerzenia fabularnego do Cyberpunka 2077 - Widma Wolności - które trafiło do wielu graczy, na portalu Parkiet odbyła się rozmowa z Adamem Kicińskim, a więc jeszcze CEO CD Projektu. Jeszcze, bowiem przestanie on pełnić tę funkcję tuż po Nowym Roku.
Oprócz dyskusji dot. zmian w hierarchii CD Projektu Adam Kiciński zdradził kilka interesujących rzeczy dotyczących jego zaangażowania i prac nad nowymi grami. Mowa tutaj między innymi o:
- Adam Kiciński po przejściu do Rady Nadzorczej dalej chce być związany z CD Projekt, nie angażując się w inne, nowe przedsięwzięcia;
- CD Projekt jest bardzo zadowolony z Cyberpunka 2077 - po łącznie 3 latach walki o stworzenie jak najlepszej gry pod względem jakości, modernizowanie historii V pozwoliło deweloperom "pojawić się na ringu w pełni sił".
- Głównym projektem CD Projekt jest Wiedźmin Polaris, a więc Wiedźmin 4 zapoczątkowujący nową trylogię.
- Nad nowym Wiedźminem pracuje 330 osób, a do połowy przyszłego roku ekipa to rozszerzy się do 400 twórców.
- CD Projekt wie już, czym będzie Cyberpunk Orion, a więc kontynuacja Cyberpunk 2077. Etap koncepcyjny zakończył się już jakiś czas temu, a obecnie budowany jest zespół, który będzie rozwijał grę.
- Łącznie w 2024 roku CD Projekt będzie rozwijało 4 gry - oprócz powyżej wymienionych dojdzie jeszcze Wiedźmin Syriusz (projektowany przez Molasses Flood) i remake pierwszego Wiedźmina.
- Po zamieszaniu z datą premiery Cyberpunk 2077 CD Projekt nie chce zbyt wcześnie podawać terminu debiutu nowego Wiedźmina na rynku.
- CD Projekt nie ma obecnie zamiaru kupowania nowych zespołów i nie jest na sprzedaż dla giganta - Polacy chcą być niezależni.
- Spółka jest pewna, że posiadane pieniądze pozwolą zrealizować strategię spółki (a więc wydać 4 wielkie gry) bez sięgania po dodatkowe źródła finansowania.
- Polacy mają już partnera do zrealizowania aktorskiej produkcji w świecie Cyberpunka.
- CD Projekt opracowuje również swoją własną markę - tzw. projekt Hadar - choć znajduje się on w fazie koncepcyjnej, a więc odbywa się opisywanie świata, ilustrowanie go grafikami itd. Gra ma być ciekawym konceptem popkulturowym, pasującym do Wiedźmina i Cyberpunka - a więc takim, który nie będzie rywalizował z tymi markami.
Po ostatnich wynikach finansowych spółki, które były rekordowe, możemy być pewni, że CD Projekt czuje się pewnie, a Cyberpunk 2077 był solidną nauczką i jednocześnie dowodem na to, że wielu graczy ufa Polakom i nie może doczekać się tworzonych przez nich historii.