Najciekawiej zapowiadające się filmy na Netflixie w 2019 roku
Poprzedni rok był bardzo udany dla największego obecnie serwisu streamingowego na świecie, jeśli chodzi o jego własne produkcje (“Roma” będzie np. faworytem na tegorocznej gali rozdania Oscarów, zaś “Ballada o Busterze Scruggsie” zdobyła nagrodę na festiwalu w Wenecji), a bieżący nie musi być gorszy. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie filmów, jakie zostaną udostępnione w tym roku na platformie Netflix.
Zdecydowana większość zamieszczonych poniżej filmów wciąż nie ma wyznaczonej konkretnej daty premiery (ani zwiastunów). Na początku zestawienia umieściliśmy jednak te produkcje, które powinny się ukazać wcześniej niż później.
Velvet Buzzsaw
Nowy film (thriller) Dana Gilroya odpowiedzialnego m.in. za świetnie przyjętego “Nightcrawlera”. Głównym bohaterem jest Morf Vandewalt (grany przez Jake’a Gyllenhaala), właściciel galerii sztuki, który pewnego dnia wchodzi w posiadanie obrazów nieznanego artysty. Jak się okazuje, posiadają one nadprzyrodzone moce.
Wysokie loty (High Flying Bird)
Dramat sportowy w reżyserii Stevena Soderbergha (nakręcony, warto dodać, za pomocą iPhone’a). Akcja rozgrywa się podczas lockoutu, czyli zawieszenia rozgrywek NBA, opowiadając historię agenta próbującego ratować kariery zawodników. Za scenariusz odpowiada Tarell Alvin McCraney, współscenarzysta nagradzanego “Moonlight”.
Paddleton
Historia dwóch sąsiadów, z których jeden dowiaduje się, że ma raka w fazie terminalnej. Gdy do tego dochodzi, postanawiają oni udać się w podróż. Tytuł filmu to nazwa wymyślonej przez bohaterów gry, którą ci umilają sobie czasem.
O chłopcu, który poskromił wiatr (The Boy Who Harnessed Wind)
Film oparty na prawdziwej historii chłopca z Malawi, który szuka sposobu, by uratować mieszkańców swojej wioski przed głodem. W tym celu buduje on turbinę wiatrową. “O chłopcu, który poskromił wiatr” to debiut reżyserski Chiwetela Ejiofora.
Potrójna granica (Triple Frontier)
“Potrójna granica” powstawała przez osiem lat i pierwotnie miała być wyreżyserowana przez Kathryn Bigelow. Za scenariusz odpowiada Mark Boal, scenarzysta filmów Bigelow. Obraz opowiada o grupie byłych żołnierzy oddziałów specjalnych, którzy postanawiają ukraść 75 mln dolarów południowoamerykańskiemu baronowi narkotykowemu.
The Dirt
Nie mylić z “Dirt” z 2017. Film opowiada historię zespołu hardrockowego The Mötley Crüe z różnymi soczystymi szczegółami. Powstał on na podstawie książki “Mötley Crüe - Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą”.
The Highwaymen
Historia Bonnie i Clyde’a, tyle że tym razem opowiedziana z perspektywy ścigających ich policjantów. Pierwsze przymiarki do stworzenia filmu miały miejsce już w 2005. Jednym z założeń scenarzysty Johna Fusco było ukazanie teksańskiego rangera Franka Hamera we właściwym świetle.
The Irishman
Nowa produkcja Martina Scorsese ma być jak dotąd najdroższym filmem w historii Netflixa - jego budżet wynosi 175 mln dolarów. Obraz powstał na podstawie książki “Słyszałem, że malujesz domy” Charlesa Brandta. Opowiada on o płatnym zabójcy Franku Sheeranie (w tej roli Robert De Niro), który na zlecenie mafijnego bossa miał zamordować m.in. szefa związku zawodowego Jimmy’ego Hoffę (Al Pacino).
Wszystkie jasne miejsca (All the Bright Places)
Film na podstawie książki Jennifer Niven o tej samej nazwie. Jego bohaterami są Violet Markey oraz Theodore Finch, dwoje nastolatków zafascynowanych śmiercią, których spotkanie odmienia im życie.
Odważne serce (Lionheart)
Nigeryjski film o losach Adaeze Obiagu, która wraz z wujkiem zmuszona jest przejąć firmę od mającego problemy ze zdrowiem ojca. Oboje muszą uporać się z ogromnym długiem i dać odpór konkurencji.
Beats
Fabuła skupia się na dwóch bohaterach: cudownym dziecku hip-hopu cierpiącym na agorafobię i upadłym menedżerze z branży muzycznej. Ich spotkanie w południowym Chicago pozwoli im się zmierzyć z demonami przeszłości.
Eli
Horror, do którego prawa Netflix wykupił od wytwórni Paramount. Głównym bohaterem jest cierpiący na nieuleczalną chorobę mały chłopiec, który z tego powodu trzymany jest w całkowitym odosobnieniu. Zdesperowani rodzice oddają go pod opiekę lekarza mającego rozpocząć eksperymentalną terapię.
Pierwsze damy (First Ladies)
Komedia polityczna. Znana z bardzo popularnego swego czasu serialu “Przyjaciele” Jennifer Aniston wciela się tu w pierwszą kobietę prezydent Stanów Zjednoczonych. Partnerować na ekranie będzie jej komiczka Tig Notaro.
The King
Historyczny dramat powstały na podstawie sztuk Szekspira. Timothée Chalamet (m.in. “Interstellar”, “Tamte dni, tamte noce”) wciela się tu w króla Henryka V, który w młodym wieku obejmuje tron po śmierci ojca. Czeka na niego wiele wyzwań: pałacowe intrygi, odziedziczona wojna, chaos w kraju itd.
Klaus
Film animowany Sergio Pablosa (m.in. “Jak ukraść księżyc”, “Minionki”, disneyowski “Herkules”, “Tarzan”), który ma opowiedzieć o początkach Świętego Mikołaja.
The Last Thing He Wanted
Nowa produkcja Dee Rees (bardzo dobrze przyjęty “Mudbound”) kręcona na podstawie powieści Joan Didion o tej samej nazwie. Relacjonująca amerykańską kampanię prezydencką z 1984 roku dziennikarka Elena McMahon rezygnuje z dotychczasowych obowiązków, by przejąć handlującą bronią firmę należącą do ojca. Oczywiście czeka na nią wiele problemów.
The Laundromat
Kolejny film Stevena Soderbergha w tym zestawieniu. Tym razem amerykański reżyser opowie o grupie dziennikarzy, którzy odkrywają aferę “Panama Papers”. Zdobyte przez nich ponad 11 milionów dokumentów będzie dowodem na to, jak możni tego świata unikają uczciwego płacenia podatków.
Murder Mystery
Komedia kryminalna, w której występują Adam Sandler, Jennifer Aniston oraz Luke Evans. Skromny nowojorski policjant w końcu zabiera swoją żonę na wakacje do Europy. Podczas podróży nawiązują znajomość z człowiekiem, który zaprasza ich na przyjęcie organizowane na jachcie pewnego miliardera. Bogacz wkrótce jednak ginie, a bohaterowie zostają głównymi podejrzanymi w sprawie. Za reżyserię odpowiada Kyle Newacheck, a za scenariusz James Vanderbilt.
The Perfection
Bardzo dobrze przyjęty thriller Richarda Sheparda, do którego prawa zakupił Netflix. Fabuła skupia się na postaci Charlotte, utalentowanej wiolonczelistki, która rezygnuje z kariery, by zaopiekować się chorą matką. Po dziesięciu latach odnajduje swojego dawnego mentora Antona i jego nową podopieczną Lizzie, chcąc się przekonać, kim mogła się stać.
See You Yesterday
Film, nad którym pieczę jako producent sprawował Spike Lee. Dwoje nastolatków, Claudette “C.J.” Walker oraz Sebastian J. Thomas budują maszynę umożliwiającą podróżowanie w czasie, by uratować brata C.J. zabitego niesłusznie przez funkcjonariusza policji.
Six Underground
Six Underground to wysokobudżetowe kino sensacyjne. O filmie nie wiemy na razie zbyt wiele, ale według przecieków fabułą opowiada o sześciu miliarderach, którzy postanawiają sfingować własną śmierć i utworzyć elitarny oddział ścigający najgroźniejszych przestępców. Reżyseruje Michael Bay, funkcję scenarzysty pełni natomiast Rhet Reese (m.in. Deadpool). Budżet wynosić ma ok. 150 milionów dolarów (niewiele mniej niż “The Irishman”).
Walk Ride Rodeo
Historia Amberley Snyder, zawodniczki biorącej udział w zawodach rodeo, która w wieku 19 lat zostaje sparaliżowane od pasa w dół po wypadku samochodowym. Lekarze nie dają jej szans, by w ogóle stanęła na nogi, jednak po osiemnastu miesiącach dziewczyna jest znów w siodle.
Przeczytaj również
Komentarze (19)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych