Erin Carter

Co oglądać w weekend – Netflix, HBO MAX, Disney+, Apple TV+, Skyshowtime, kina

Dawid Ilnicki | 24.08.2023, 23:40

W tym tygodniu na HBO MAX pojawi się superbohaterskie widowisko od DC, które nie zarobiło w kinach tyle ile się pierwotnie spodziewano. Bardzo ciekawie prezentuje się również nowa serialowa propozycja od Disneya, tym razem umiejscowiona w świecie Gwiezdnych Wojen. Interesująco wyglądają również premiery na Skyshowtime i Apple TV+.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO MAX, Disney+, Apple TV+, Skyshowtime i kin.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

W czwartek na serwisie pojawi się nowy miniserial kryminalny, tym razem produkcji brytyjskiej. Mowa o “Kim jest Erin Carter?”, w którym mamy do czynienia z dobrze znanym schematem, znanym już nawet z polskich produkcji. W trakcie napadu z bronią w ręku w pewnym supermarkecie wychodzi na jaw sekret pewnej brytyjki, wiodącej dotąd życie nauczycielki w Barcelonie. Zdarzenie oczywiście wywróci jej dotychczasową, dość statyczną egzystencję do góry nogami. Główną bohaterkę gra tu Evin Ahmad, a w obsadzie znaleźli się jeszcze m.in. Sean Teale i Denise Gough. Seria liczy sobie siedem odcinków.

Z trzecim sezonem powraca powszechnie znany serial dla młodzieży - "Ragnarok". Produkcja nawiązuje zarówno do postaci z mitologii skandynawskiej, jak i do współczesnych wątków, dotyczących kryzysu klimatycznego. Zrealizowana w konwencji fantasy seria opowiada historię grupy nastolatków, którzy stają do walki z pradawnym złem, zagrażającym mieszkańcom ich miasteczka. Niewątpliwym atutem tej serii są przepiękne zdjęcia. Trzeci sezon ma liczyć ponownie sześć odcinków.

Wśród nowości na Netflixie pojawi się również hiszpański film dla nastolatków “Klub miłośników kryminałów”. Z kolei pośród starszych produkcji, które w tym tygodniu trafiają na serwis warto wyróżnić rodzimy serial “Misja Afganistan”, realizowany przez Macieja Dejczera, jak również kolejną odsłonę obrazoburczej serii, w postaci “Jackass Forever” z 2022 roku, która trafi do biblioteki w sobotę. Nową propozycją dokumentalną są “Matki wojny”.

HBO MAX

Kolejną wielką premierą tego roku, która pojawia się właśnie na HBO MAX jest “Flash”. Dzieje się to zaledwie dwa miesiące po pierwszym pokazie kinowym w Polsce, co jednoznacznie pokazuje, że nowy film DC nie spotkał się tam z gorącym przyjęciem. Rzeczywiście widowisko, którego głównym bohaterem jest Barry Allen okazało się niemal całkowitą klęską w box office, zarabiając 268 milionów dolarów przy budżecie 220 milionów, nieuwzględniającym wydatków na marketing. Straty studia szacuje się na kolejne 200 milionów i to wszystko mimo głośnego powrotu Michaela Keatona do roli Batmana, obliczonego chyba na podobny efekt co w przypadku “Spiderman: Bez drogi do domu”, które akurat okazało się dużym sukcesem kasowym.

Głośną premierą na serwisie streamingowym jest również “Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody”, film Kasi Lemmons opowiadający historię niezwykle popularnej przed laty piosenkarki i gwiazdy filmowej. W rolę Houston wciela się tu Naomi Ackie, a obok niej pojawiają się m.in. Stanley Tucci, Ashton Sanders i Clarke Peters. Kreacje dwójki pierwszych aktorów mają być największymi atutami tej różnie ocenianej produkcji.

Disney+

Tymczasem w tym tygodniu premierę będą miały pierwsze odcinki najnowszego serialu ze świata Gwiezdnych Wojen. Mowa o “Ahsoce”, która na pierwszy plan wysuwa, dobrze znaną fanom uniwersum postać mistrzyni Jedi, Ahsoki Kano, pojawiającej się już w serialach “Mandalorian” i “Księdze Bobby Fetta”, granej przez Rosario Dawson. Obok Anakina Skywalkera, w którego znów wcieli się Hayden Christensen, ma się tu pojawić również wielki Admirał Thrawn, portretowany przez Larsa Mikkelsena. Warto wspomnieć, że jedną z ostatnich ról gra tu również, zmarły w tym roku, Ray Stevenson. Biorąc pod uwagę przyjętą konwencję trudno się tu spodziewać przełomu na miarę “Andora”, a raczej w najlepszym wypadku produkcji na miarę niezłego “Mandaloriana”.

Apple TV+

Od piątku na serwisie można oglądać pierwsze odcinki drugiego sezonu serialu “Inwazja”, stworzonego przez Simona Kinberga i Davida Weila. Wykorzystuje on dobrze znany w filmach science fiction motyw inwazji obcej cywilizacji, pokazywanej jednak z perspektywy ludzi żyjących na różnych kontynentach. W obsadzie znaleźli się tu m.in. Shamier Anderson (“John Wick 4”), Golshifteh Farahani (seria o Tylerze Rake) i Shioli Kutsuna (“Deadpool 2”). Amatorów tego typu produkcji nie ma co dodatkowo zachęcać, choć pierwszy sezon jest oceniany raczej przeciętnie.

Skyshowtime

Od czwartku można tu oglądać niezwykłą produkcję, jaką jest “Marcel muszelka w różowych bucikach”. Tworzone przez kilkanaście lat połączenie animacji z filmem fabularnym, a także komediodramatu z mockumentem było rewelacją kilkunastu ostatnich miesięcy, jeśli chodzi o obrazy animowane, i zasłużenie zdobyło nominację do Oscara, będąc produkcją niezależną. Tytułowy bohater staje się z dnia na dzień prawdziwym bohaterem Internetu, z czego skwapliwie korzysta szukając członków swojej rodziny. Idealna produkcja na seans dla całej rodziny.

Kina

Spośród premier kinowych największe zainteresowanie budzi obraz w reżyserii Maiwenn “Kochanica króla Jeanne DuBarry”. Dzieje się tak głównie ze względu na rolę Johnny’ego Deppa, który powraca tu po kilku latach przerwy, naznaczonych głównie przez udział w celebryckim procesie ze swą byłą żoną, Amber Heard. Hollywoodzki gwiazdor wciela się tu w króla Ludwika XV, którego ulubienicą staje się - odtwarzana przez samą reżyserkę - pochodząca z nizin społecznych Jeanne Vaubernier.

Do swej tradycyjnej roli powraca również Liam Neeson. Film “Ultimatum” w reżyserii Nimroda Antala jest remakiem hiszpańskiego obrazu “Nieznany” z 2015 roku, opowiadającego o dyrektorze banku. Pewnego dnia otrzymuje on telefon od tajemniczego mężczyzny, twierdzącego że jeśli zatrzyma on samochód, którym właśnie wiezie dzieci do szkoły, to auto wybuchnie. W pierwowzorze w postać bankiera, jak się okazywało mającego wiele za uszami, wcielał się Luis Tosar.

Ciekawie prezentuje się również hiszpańsko-francuski thriller “Bestie”, opowiadający o dużym konflikcie, który wybucha w małej wiosce, choć początkowo nic tego nie zapowiada. Obraz ten został w 2023 roku uhonorowany nagrodą Cezara za najlepszy film zagraniczny, a także aż dziewięcioma statuetkami Goyi, m.in. dla najlepszego aktora Denisa Menocheta.

Od piątku można również zobaczyć adaptację znanej książki Romana Pisarskiego ”O psie, który jeździł koleją”, wyreżyserowaną przez Magdalenę Nieć. Jest to nowa wersja znanej historii z powieści Romana Pisarskiego. Drugą propozycją dla najmłodszych jest w tym tygodniu amerykański film “Kompas szkieletora”.

Zupełnie inną propozycją jest film dokumentalny “Naszość tylko dla nienormalnych” Magdaleny Piejko, w realizacji której wziął udział Piotr Fronczewski. Ciekawie prezentuje się również inny dokument “Ulmowie. Błogosławiona rodzina”, opowiadający o rodzinie ratującej Żydów podczas II. wojny światowej.

Źródło: Opracowanie własne
Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper