Co oglądać w weekend - Netflix, MAX, Disney+, Amazon Prime, kina

Co oglądać w weekend - Netflix, MAX, Disney+, Amazon Prime, kina

Dawid Ilnicki | Wczoraj, 22:00

Najciekawiej będzie w tym tygodniu chyba na MAXIE, gdzie pojawią się dwie całkiem świeże produkcje z tego roku, które cieszyły się sporym zainteresowaniem w kinach. Disney+ reklamuje przede wszystkim drugi sezon niezłego serialu, a z kolei Amazon Prime nową serię umiejscowioną w dobrze znanym już świecie. Kilka interesujących pozycji trafi w ten weekend do kin. 

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, MAX, Disney+, Amazon Prime i kin. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

W oczekiwaniu na adaptację kultowej powieści Gabriela Garcii Marqueza “Sto lat samotności” Netflix przygotował produkcję, która może troszkę ją przypominać. Mowa o “Pedro Paramo”, ekranizacji powieści Juana Rulfo pod tym samym tytułem. Fabuła koncentruje się wokół mężczyzny poszukującego swojego ojca, który w trakcie swej długiej podróży trafia do opuszczonego miasteczka, skrywającego wiele tajemnic. W roli głównej w tym meksykańskim filmie wystąpił, znany z “Prawnika z Lincolna”, Manuel Garcia-Rulfo, a dla kojarzonego wcześniej głównie z pracy operatorskiej Rodrigo Prieto jest to pełnometrażowy debiut.

Dużą popularnością wciąż cieszą się produkcje sportowe, czego dowodem jest nowość na stronie Netflixa. Tym razem jest to francuskie “W klatce”, które zgodnie z tytułem toczy się w środowisku zawodników MMA. Bohaterem będzie tu młody zawodnik, myślący o pójściu na zawodowstwo, który w końcu dostanie swoją szansę. Ta będzie jednak wymagała pokonania niezwykle trudnego i brutalnego przeciwnika. 

Innego rodzaju serialem jest hiszpańskie “Oblężenie banku”, którego akcja toczy się na początku lat 80’ poprzedniego wieku. To właśnie wtedy do tytułowego przybytku wpada grupa zamaskowanych mężczyzn, biorąc na zakładników setki osób. Fabuła koncentruje się wokół wysiłków młodej dziennikarki, by prześcignąć władze i odkryć prawdziwe motywy stojące za tym zuchwałym napadem. Scenariusz tej pięcioodcinkowej serii został oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Od piątku można też oglądać całkiem wysoko ceniony film “Alita Battle Angel”, w którym można dostrzec znanych aktorów, takich jak Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Edward Nortona, a główną bohaterkę zagrała Rosa Salazar. Film zrealizowali do spółki Robert Rodriguez i James Cameron, pełniący tu rolę producenta. Krańcowo odmienną propozycją, która pojawiła się w bibliotece dziś, jest “Paryż pani Harris”. Zupełną nowością jest z kolei tajwański serial “W głównej roli” w zamierzeniu odsłaniający prawdę o świecie filmowym w tym kraju.

Wśród nowości również indyjski “Vijay 69”. Obraz opowiadający o trenerze pływania przygotowującym się do swych pierwszych zawodów triathlonowych w wieku 69 lat. Z nowymi odcinkami powraca czwarty sezon serialu “Outer banks”. Świeżą propozycją jest turecki, detektywistyczny obraz “10 dni z życia dociekliwego człowieka”, brazylijskie wyciskacz łez “Krople słodyczy i goryczy”, a także koreański serial komediowy “Plankton”. Wśród cotygodniowych propozycji dokumentalnych tym razem serial “Na tropie obcych”

MAX

Od piątku na stronie MAX można już oglądać “Twisters”. Niespodziewaną kontynuację filmu z 1996 roku, opartą na scenariuszu Marka L. Lestera i Josepha Kosinskiego. Film zrealizował Lee Isaac Chung, wcześniej znany z ciepło przyjętego “Minari”. Krańcowo różnego od tego rasowego kina katastroficznego, w którym błyszczą aktorzy Glen Powell, Daisy Edgar Jones i Anthony Ramos.

Na MAX ląduje także kontynuacja innej, tym razem dużo dłuższej serii filmowej. Mowa o “Bad Boys: Ride Or Die”. Kolejnym filmie, którego bohaterami są Mike i Marcus, grani przez Willa Smitha i Martina Lawrence’a, których przygody znów okazały się całkiem niezłym magnesem na widzów, bo widowisko znów zarobiło na siebie, co zwiastuje powstanie części piątej.  Inną propozycją jest “Susza 2”, druga część serii filmowej, opartej na powieści Jane Harper, z Erikiem Baną w roli głównej. 

Disney+

Z drugim sezonem powraca serial, w którym główną rolę zagrał Jeff Bridges. Mowa o produkcji “Stary człowiek”, której głównym bohaterem jest były agent CIA, który lata temu wycofał się ze służby. Po udaremnieniu zamachu na własne życie, przeprowadzanego przez zawodowego zabójcę, Chase musi jednak powrócić do dawnej profesji, by odkryć kto i co stało za tym zamachem. 

Amazon Prime

Wygląda na to, że przedstawiciele Amazon Prime wcale nie zrazili się kiepskim przyjęciem serialu “Citadel”, jak również brakiem entuzjazmu wobec kolejnej produkcji z tej serii, którą była “Citadel: Diana”. Ktoś chyba wychodzi tam z założenia, że zasypanie widza nowym kontentem sprawi, że w końcu znajdzie on w tym wszystkim jakąś spójność, a może nawet jeden z kolejnych produktów z serii okaże się w końcu tym przełomowym. Szansę na to ma więc teraz “Citadel Honey Bunny”, którego akcja toczy się w Indiach i dotyczy dwójki tytułowych bohaterów, będących oczywiście szpiegami. 

Kino

W kinach pojawi się wyczekiwany nowy film Jessego Eisenberga, interesujący u nas głównie za sprawą rodzimego kontekstu. Film “Prawdziwy ból” nieprzypadkowo był bowiem kręcony w naszym kraju, a opowiada o dwóch kuzynach, którzy po śmierci babci decydują się na sentymentalną podróż do Polski, za sprawą czego dowiedzą sie wielu rzeczy o swej przeszłości. W parę głównych bohaterów wciela się sam reżyser, a także gwiazdor “Sukcesji” Kieran Culkin. Film pojawia się w wielu spekulacjach jako kandydat do oscarowej nominacji i choćby z tego powodu warto go zobaczyć.

Drugim interesującym obrazem z tego tygodnia jest “Konklawe” Edwarda Bergera. Reżyser ten zasłynął jako twórca uhonorowanego Oscarem netflixowego filmu “Na Zachodzie bez zmian”. Tym razem również tytuł mówi wszystko, bo jego najnowsza produkcja opowiada o tradycyjnych obradach mających na celu wybór nowego papieża, podczas których wychodzą na jaw szokujące tajemnice kościoła. W obsadzie znaleźli się m.in. Ralph Fiennes, Stanley Tucci, Isabella Rossellini, John Lithgow, a także Jacek Koman.

Dwie ciekawe polskie produkcje będą miały swoje oficjalne polskie premiery. W przypadku pierwszej dziwi tak późne wejście do nich bowiem “Imago” Olgi Chajdas pokazywane było już na zeszłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tam obraz otrzymał Srebrne Lwy, a indywidualną nagrodą uhonorowano również grającą tu główną rolę Lenę Górę, będącą również współtwórczynią scenariusza, częściowo opartego na losach jej matki. Znakomita, oryginalna, ale też nietypowa i wymagająca produkcja, z którą zdecydowanie warto się zaznajomić.

Na przeciwległym biegunie lokuje się już szósta część polskiej franczyzy, reprezentującej podgatunek świątecznej komedii romantycznej “Listy do M. Pożegnania i powroty”. Niejeden pewnie wspomni coś o odcinaniu kuponów, ale nie ma się czemu dziwić, bo filmy z tej serii są u nas po prostu niezwykle popularne i zapewne również ta zdoła na siebie zarobić. A na pytanie: “Czy będzie Tomasz Karolak?” należy odpowiedzieć: “Jak najbardziej! Jeszcze jak!”.

Obraz “Czerwona Jedynka” to z kolei tradycyjny w tym czasie obraz świąteczny, wyróżniający się jednak znakomitą obsadą. Znaleźli się w niej m.in. Dwayne “The Rock” Johnson, Chris Evans, Lucy Liu, Kiernan Shipka, J.K. Simmons, Bonni Hunt i Kristofer Hivju. Pretekstowa fabuła krąży wokół porwania świętego Mikołaja, która zmusza Szefa Ochrony Bieguna Północnego do wejścia we współpracę z najsłynniejszym łowcą głów w celu jego znalezienia. 

Kolejną polską produkcją mającą premierę w tym tygodniu jest “Koński ogon”. Ten film, delikatnie mówiąc, nie ma jednak dobrej prasy. Mamy listopad, więc nie może zabraknąć również horroru, którym tym razem są skandynawscy “Nieumarli”, których akurat już widziałem. Polecić go można przede wszystkim amatorom artystycznego kina grozy, których może zadowolić mocno nietypowe, bo bliższe realizmowi, podejście do opowieści o zombie. Pozostali powinni się zaopatrzyć na czas seansu w wygodną poduszkę. 

Ciekawymi nowościami są również, rozgrywająca się w Teheranie, mocno nietypowa komedia romantyczna “Moje ulubione ciasto”, której bohaterką jest 70-letnia mieszkanka Teheranu, starająca się znaleźć kogoś z kim mogłaby spędzić resztę życia, a także dokument “Super/Man: Historia Christophera Reeve'a”, opowiadający rzecz jasna o niezwykłych losach chyba najsłynniejszego aktora wcielającego się w przybysza z planety Krypton.    

Źródło: własne
Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper