Akuji the Heartless - opis gry
Akuji the Heartless to trójwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Crystal Dynamics i wydana przez Eidos Interactive na PlayStation w 1998 roku. Produkcja wsławiła się trafieniem do “Księgi rekordów Guinnessa” jako “pierwsza gra action-adventure z czarnoskórym bohaterem w roli głównej”.
W Akuji the Heartless gracz wciela się w kapłana voodoo, który zostaje zamordowany w dzień swego ślubu. Jego męki nie kończą się jednak wraz z ostatnim tchnieniem. Oprawcy wyrywają mu bowiem jeszcze serce i rzucają zaklęcia mające sprawić, iż na zawsze będzie się błąkał po mało gościnnych zaświatach.
Główny bohater postanawia się jednak wydostać z (dosłownie) piekła, gdy dociera doń dusza niedoszłej żony. Informuje ona Akujiego, że za mord odpowiada jego rodzony brat, Orad, że obie rodziny (jego i jej) szykują się do wojny, a jakby tego było mało ona sama ma zostać złożona w ofierze bogom. Od Barona Samedi, ducha pośredniczącego między stwórcą i ludzkością, nasz podopieczny dowiaduje się z kolei, że nie jest bez szans, ale zanim wydostanie się z zaświatów musi zebrać dusze zmarłych przodków.
Akuji the Heartless, mimo wzięcia na tapetę rzadko poruszanej tematyki voodoo, nie odbiega szczególnie od innych gier action-adventure. Nieszczęśnik podróżuje przez kolejne “kręgi” piekieł przede wszystkim walcząc (każdy “krąg” to walka z bossem), a rzadziej rozwiązując zagadki i wykazując się zręcznością przy pokonywaniu przeszkód. Jeśli chodzi o jego umiejętności, to potrafi celować przełączając się na widok z oczu, co znajduje zastosowanie w różnych okolicznościach. Z czasem zdobywa też nowe zdolności, które pomagają zwłaszcza przy poszukiwaniach niedostępnych wcześniej przejść. Kolekcjonuje również lalki voodoo wydłużające pasek energii.
Produkcja Crystal Dynamics otrzymywała oceny raczej przyzwoite, choć drugiej strony nie powalały one na kolana. Recenzenci, którzy pozwolili sobie na więcej słów krytyki, twierdzili, że gra niczym szczególnie się nie wyróżnia i nie zapada w pamięć. Co ciekawe, do jej produkcji użyto zmodyfikowanego silnika Gex: Enter the Gecko.
Komentarze (11)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych