Atelier Iris: Eternal Mana to gra role-playing stworzona przez Gust z myślą o PlayStation 2. Tytuł stanowi kolejną część serii Atelier Iris, która została zapoczątkowana w 1997 roku. Eternal Mana zostało wydane dwa lata po premierze w Japonii (maj 2004 r.), dopiero w marcu 2006 roku. Lokalizację tytułu wykonało NIS America, a europejskim wydawcą zostało Koei.
Akcja Atelier Iris: Eternal Mana rozgrywa się w świecie Regallzine, który rozrywany jest przez wewnętrzny konflikt między królestwami Esviore i South Esviore. Główny bohater gry jest wędrownym alchemikiem, którego przygoda zaczyna się w momencie napotkania tajemniczej dziewczyny, która ratuje go od śmierci z łap potwora. Chłopak zostaje wplątany w tajemnicze losy młodej kobiety, co ostatecznie będzie miało wpływ na cały świat.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zabawa w Atelier Iris: Eternal Mana polega na eksploracji świata gry, głównie w poszukiwaniu kolejnych składników, potrzebnych do realizacji alchemicznych przepisów. W grze znajduje się kilka form przedmiotów, które można wytworzyć z pomocą alchemii - Mana Items, Normal Items oraz Weapon Synthesis. Do wytwarzania tej ostatniej grupy potrzebne są kamienie Mana, znajdowane w trakcie rozgrywki. Każdy z rzeczonych kryształów posiada trzy sloty, w które można zapełnić określonymi umiejętnościami do wykorzystania w trakcie batalii.
Walki w Atelier Iris: Eternal Mana przebiegają pod turowe dyktando. Gracz wybiera komendy dla każdego zawodnika w drużynie z listy poleceń. Podstawowe rozkazy to Atak, wykorzystanie zdolności specjalnych i przedmiotów. Główny bohater może korzystać z przedmiotów Mana oraz ze zdolności wzmacniania tych przedmiotów przez zdolności magiczne (co zużywa punkty MP). Po pobiciu oponentów, cała drużyna otrzymuje punkty doświadczenia, pieniądze oraz przedmioty. Po każdym zdobytym poziomie doświadczenia, gracz może zdecydować w jakie zdolności inwestować otrzymywane punkty.
Gra została dobrze przyjęta przez recenzentów, pomimo dosyć uproszczonej, dwuwymiarowej grafiki. Chwalono elementy przygodówkowe i możliwość alchemicznego wytwarzania nowych przedmiotów i ekwipunku. Niestety wadą Atelier Iris: Eternal Mana okazała się infantylną i zbyt prosta fabuła. Gra otrzymała średnią ocen w wysokości 7,5/10.
Komentarze (1)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych