Batman: Arkham City

Batman: Arkham City

Ocena wg platformy:

PC 8.5
Wii U 7.6
PS3 8.6
X360 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rocksteady Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka,   Otwarty świat
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
19.10.2011
Europa:
21.10.2011
Polska:
21.10.2011
Producent:
Rocksteady Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka,   Otwarty świat
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
19.10.2011
Europa:
21.10.2011
Polska:
21.10.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Batman: Arkham City (PS3)
10.0
Recenzja: Batman: Arkham City (PS3)

Batman: Arkham City - opis gry

Batman: Arkham City jest przygodową grą akcji osadzoną w otwartym świecie, stworzoną przez angielskiego dewelopera Rocksteady Studios. Gra jest sequelem wydanego ponad dwa lata wcześniej Batman: Arkham Asylum . Arkham City miało premierę na PC i konsolach PS3, X360 oraz Wii U.

Historia, jaką opowiada gra, dzieje się kilka miesięcy po wydarzeniach z części pierwszej. Po upadku szpitala Arkham Asylum profesor Hugo Strange powołał do życia dystrykt Arkham City, na terenie którego przetrzymuje najbardziej niebezpiecznych przestępców. Bruce Wayne, który oficjalnie domaga się zamknięcia tego miejsca, zostaje uprowadzony przez specjalny oddział profesora. Strange zna sekret podwójnej tożsamości miliardera, rozpoczynając z nim psychologiczną grę. Posyła bezbronnego Wayne’a do jaskini lwa, jednak ten daje sobie radę i jako Batman ma niecałe dziesięć godzin, aby zapobiec wprowadzeniu w życie zagadkowego Protokołu 10, który opracował Hugo Strange. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy na drodze bohatera staje schorowany Joker...

Dalsza część tekstu pod wideo

Gameplay w drugiej odsłonie przygód Batmana nie zmienił się względem „jedynki” w swoich podstawowych założeniach, będąc naturalną ewolucją systemu poprzednika. Wciąż walczymy, używając do tego przycisków odpowiedzialnych za kontrę i atak, unieszkodliwiamy przeciwników przy pomocy wymyślnych gadżetów czy używamy trybu detektywa przy rozwiązywaniu licznych zagadek Edwarda Nigmy. Z nowych zabawek warto wymienić urządzenie wysyłające impulsy elektryczne przydatne zarówno w rozwiązywaniu łamigłówek jak i walce, oraz zamrażające elementy otoczenia granaty. Największą nowością w Arkham City jest otwarta struktura miasta, która determinuje dwa kolejne rozwiązania. Teraz można podróżować po dystrykcie latając oraz wykonywać szereg misji pobocznych niezwiązanych z wątkiem fabularnym. Nie zabrakło licznych starć z najsłynniejszymi przeciwnikami Człowieka-nietoperza, twórcy umożliwili także przejęcie kontroli nad Catwoman oraz pomocnikami Batmana, Robinem i Nightwingiem.

Graficznie Batman: Arkham City wygląda jeszcze lepiej niż pierwsza część. Desing dystryku Arkham City jest mieszanką stylów z kreskówek o Batmanie oraz filmowej dylogii Tima Burtona. Twórcy zadbali o charakterystyczny motyw muzyczny, a swoje głosy postaciom użyczyli tacy giganci jak Kevin Conroy, Mark Hamill czy Tara Strong.

Wideo - Batman: Arkham City

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (91)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper