Reklama
DreamWeb

DreamWeb

8,0
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
AMIGA 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Producent:
Creative Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992

DreamWeb - opis gry

DreamWeb to przygodówka point-and-click w cyberpunkowych klimatach wyprodukowana przez Creative Reality i wydana przez Empire Interactive na komputery Amiga i PC. Tytuł w momencie premiery, czyli na początku lat 90., wyróżniała zwłaszcza mroczna otoczka i przemoc - rzeczy rzadko wówczas spotykane w branży elektronicznej rozrywki.

Głównym bohaterem gry jest niejaki Ryan, barman z dystopijnej przyszłości, którego od pewnego czasu doskwierają senne koszmary i inne niepokojące objawy utrudniające codzienne funkcjonowanie. Powód tych nieprzyjemności wkrótce staje się jasny - protagonista spotyka tajemniczego mnicha, który opowiada mu historię o siedmiu złych istotach pragnących zniszczyć “dreamweb”, barierę oddzielającą świat materialny od ciemności. Spotkanie, pomimo iż ma miejsce podczas snu, nie jest przypadkowe, bowiem nieznajomy przedstawia Ryanowi propozycję nie do odrzucenia, widząc w nim kogoś, kto może powstrzymać podnoszące łeb zło.

Dalsza część tekstu pod wideo

DreamWeb to przygodówka, w której akcję śledzimy z kamery zawieszonej nad miejscem akcji. Lokacje tworzące świat gry są niewielkie. Główny bohater może wchodzić w interakcję z napotkanymi obiektami i NPC-ami, a także zbierać przedmioty, które przechowuje w swoim (/naszym) dość skromnym inwentarzu. Część z nich bywa kompletnie bezużyteczna, więc zgarnianie wszystkiego jak leci nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli chodzi o konwersacje, w grze Creative Reality nie ma opcji dialogowych znanych choćby z produkcji LucasArts, ale zamiast tego Ryan może stawać przed problemami, z których nie ma dobrego wyjścia, a które mogą się kończyć śmiercią niewinnych ludzi.

DreamWeb wywołał w swoim czasie kontrowersje ze względu na obecność scen przemocy (i seksu), ale te pionierskie zapędy nie spotkały się ze szczególnym uznaniem recenzentów. Warto wspomnieć, że do pierwszych wersji gry dołączane było 40-stronicowe opowiadanie autorstwa Stephena Marleya, w którym mogliśmy prześledzić proces popadania głównego bohatera w szaleństwo.

Wideo - DreamWeb

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper