Lufia: Curse of the Sinistrals

Lufia: Curse of the Sinistrals

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neverland
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
25.02.2010
Producent:
Neverland
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
25.02.2010

Lufia: Curse of the Sinistrals - opis gry

Lufia: Curse of the Sinistrals to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Neverland i wydana przez Natsume (w Japonii przez Square Enix). Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo DS. Curse of the Sinistrals to remake Lufii 2 wydanej pierwotnie na SNES-a.

Głównym bohaterem jest młody łowca potworów o imieniu Maxim, utalentowany szermierz dysponujący tajemniczymi mocami. Wyrusza on świat, by powstrzymać Sinistrali, potężne istoty, które chcą przetrzebić ludzkość, by urządzić świat według własnego widzimisię. Generalnie rzecz biorąc Curse of the Sinistrals opowiada tę samą historię co pierwowzór ze SNES-a, w remake’u jednak wprowadzono szereg zmian w tej dziedzinie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sporym zmianom uległ także gameplay. W oryginale mieliśmy do czynienia z turowym, klasycznym japońskim eRPeGiem, Curse of the Sinistrals jest z kolei bardziej zręcznościowe. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, a kontrolować możemy tylko jedną postać, choć do Maxima dołączają na dalszym etapie także inne postacie, pomiędzy którymi możemy się przełączać (nawet w trakcie wykonywania combosa).

Z gry wyrugowano punkty MP, a zamiast tego pozostawiono IP, które regenerują się automatycznie wraz z upływem czasu. Na umiejętności naszych podopiecznych wpływ ma nałożony ekwipunek - bronie i zbroje.

Dungeony nadal inspirują się poprzednimi częściami Lufii (i serią The Legend of Zelda). W środku nie tylko wybijamy licznych przeciwników, ale także rozwiązujemy łamigłówki polegające dla przykładu na przełączaniu przycisków czy przestawianiu bloków. W tym kontekście warto dodać, że nasza postać potrafi również skakać (na dalszym etapie przygody otrzymuje ponadto zdolność wykonywania podwójnego skoku).

Na uwagę zasługuje tutejszy system rozwoju. Do każdej postaci przypisana jest specjalna tablica zwana Mystic Stone Board, na której układamy klocki o różnych wymiarach wpływające na parametry.

Wideo - Lufia: Curse of the Sinistrals

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper