Ni No Kuni: Wrath of the White Witch - opis gry
Ni No Kuni: Wrath of the White Witch jest grą RPG wyprodukowaną przez japońskiego dewelopera Level-5 i wydaną przez Namco Bandai w Europe w lutym 2013 roku na konsolę PlayStation 3. Istnieje także wersja Ni No Kuni na przenośną konsolę DS, jednak nie opuściła ona granic Japonii.
W produkcji Ni No Kuni uczestniczyło słynne studio animacji Ghibli, mające na koncie m.in. takie anime jak Laputa - Podniebny zamek czy Księżniczka Mononoke. Gra Level 5 opowiada o losach trzynastoletniego Olivera, który ledwo uchodzi z życiem, gdy wpada do rzeki pojazdem swojego kolegi. Ze szponów śmierci ratuje go matka, która nie ma tyle szczęścia i niedługo później umiera w szpitalu. Zrozpaczony chłopiec traci chęć do życia - po odejściu najbliższej mu osoby zamyka się w pokoju i całymi dniami płacze, marząc o tym, by odwrócić bieg wydarzeń. Okazuje się, że nie wszystko stracone, gdyż łzy chłopaca ożywiają zaklętego w zabawkę Drippy’ego, roztaczającego przed nim wizję baśniowego świata, w którym być może uratuje swoją rodzicielkę. Gadatliwa istota pomaga Oliverowi znaleźć magiczną księgę, dzięki której chłopiec może przenieść się do Ni No Kuni i rozpocząć największą przygodę swojego życia. Bohater odkrywa bajkową krainę, spotykając w niej alternatywne wersje osób ze swojego świata.
Ni No Kuni stanowi nostaligiczny powrót do czasów świetności japońskich gier RPG z lekkim posmakiem ery szesnastu bitów. Podczas zwiedzania klasycznej mapki świata i dungeonów zawsze oznaczone jest miejsce, w które gracz powinien się udać, aby pchnąć fabułę do przodu. System potyczek rozgrywanych w czasie rzeczywistym nie jest przesadnie skomplikowany, mimo to daje spore możliwości. Każdy z trzech członków drużyny dysponuje innym zestawem umiejętności, w dodatku Olivera wspierają tzw. Familiars, czyli stworki, które w czasie przygody można rekrutować, szkolić, a następnie wystawiać do walki. Z czasem protagonista zyskuje dostęp do magii, z której może korzystać zarówno w podczas eksploracji popychając fabułę do przodu, jak i w zadaniach opcjonalnych (np. podczas ofiarowania ludziom pozytywnych emocji). Oprócz tego na gracza czeka szereg innych atrakcji, takich jak możliwość przemieszczania się do niedostępnych wcześniej lokacji na grzbiecie smoka czy pokładzie statku, polowanie na legendarne stwory, odkrywanie ukrytych na mapie wiosek czy też zabawa w kasynie.
Oprawa graficzna w Ni No Kuni: Wrath of the White Witch prezentuje się niesamowicie, głównie dzięki fantastycznym rysunkom i animacji. Obrazu całości dopełnia piękna ścieżka dźwiękowa autorstawa Joe Hisaishi’ego oraz możliwość wyboru pomiędzy japońską i angielską wersją językową.
Komentarze (48)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych