The Suffering - opis gry
The Suffering to wydana w 2004 roku na PC, PlayStation 2 i Xboxa produkcja, która całymi garściami czerpie z klasyki horrorów, na czele z serią Silent Hill. Choć twórcy postawili na mroczny, przytłaczający klimat, tytułowi jednak bliżej do gatunku gier akcji.
Głównym bohaterem The Suffering jest Torque, który pomimo tego, że nic takiego nie pamięta, został oskarżony o zabójstwo własnej rodziny i skazany na karę śmierci poprzez podanie zastrzyku. Kiedy odprowadzono go do jego celi w więzieniu Abbott State mieszczącym się na wyspie Carnate Island, po kilku minutach zakład karny opanowują tajemnicze kreatury, które zabijają każdego, kto stanie im na drodze. Torque postanawia wykorzystać okazję i spróbować uciec z tej placówki, jednocześnie za wszelką cenę starając się przeżyć. Produkcja ma trzy zakończenia, a wersja, którą ujrzy gracz, zależy wyłącznie od tego, jak potraktuje spotykanych po drodze sprzymierzeńców – może ich ratować, zabijać lub po prostu ignorować.
Choć studio Surreal Software określa ten tytuł mianem horroru, The Suffering jest nastawione na akcję. Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście rodzajów broni, wśród których znalazła się zarówno broń palna (pistolety, karabiny maszynowe, shotguny), jak i broń biała i ładunki wybuchowe. Torque może również własnoręcznie rozszarpywać oponentów, do czego nieodzowna jest przemiana w bestię, co można osiągnąć po naładowaniu odpowiedniego paska. Jest to wyjątkowo brutalna produkcja, w której wylewająca się hektolitrami krew towarzyszy każdemu starciu z przeciwnikami. Tych również jest kilkanaście rodzajów i każdy z nich napawa wręcz obrzydzeniem, przez co jest to tytuł przeznaczony wyłącznie dla pełnoletnich odbiorców. Przykładowo, Slayer został wyposażony w ostrza zamiast rąk, z pleców Marksmana wystają naładowane strzelby, podczas gdy Mainliner stanowi uosobienie egzekucji poprzez podanie zastrzyku - z jego ciała wystają słusznych rozmiarów strzykawki.
Obrazu całości dopełnia mroczna ścieżka dźwiękowa, jaka została skomponowana przez Erika Aho, który ma w swoim portfolio m.in. soundtrack do gry Drakan: The Anients' Gates.
Komentarze (16)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych