Apple_watch

Jak prowadzić zdrowy tryb życia? Przyda się do tego właściwy smartwatch!

Maciej Zabłocki | 12.01.2023, 09:24

Nadszedł Nowy Rok, a razem z nim pewne szczególne postanowienia, które chcielibyśmy wprowadzić do naszej codzienności. Często mówimy sobie, że to właśnie od teraz będziemy prowadzić zdrowszy, bardziej aktywny tryb życia, zrzucimy kilka kilogramów i zapiszemy się na siłownię. Chociaż nie zawsze plany te realizujemy, to z całą pewnością może w tym pomóc dobry smartwatch, który będzie nam regularnie przypominał o konieczności przeprowadzenia ćwiczeń. 

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gdy chcemy pójść na siłownie, zazwyczaj lepiej się czujemy w towarzystwie kogoś bliskiego. Łatwiej wtedy zmobilizować się do regularnego wykonywania określonych ćwiczeń. Z całą pewnością zdrowy styl życia to gwarancja długowieczności, ale przede wszystkim znakomitego samopoczucia. Wstajemy wypoczęci, jesteśmy gotowi do działania i przede wszystkim, mamy dużo energii na cały dzień. Nie dopada nas zmęczenie po godzinie 12:00 i nie musimy zmuszać się do jedzenia czy picia wody, bo organizm sam się tego domaga. Podstawą jest dobry sen, czyli minimum 7 godzin spędzone w wygodnym łóżku. Warto przeprowadzić pomiar naszego snu by zrozumieć zależności jego trwania, a także kontrolować jego procesy. Pomoże w tym Apple Watch, jeśli korzystamy ze smartfona z nadgryzionym jabłuszkiem. 

Kilka tygodni temu zadebiutowała ósma generacja zegarków od Apple

Apple Watch_1

Amerykanie nie spoczywają na laurach i stale rozwijają swoją bogatą ofertę produktową. Najnowszy zegarek od Apple ma jeszcze większy ekran (i mniejsze ramki), monitoruje temperaturę ciała w odniesieniu do zdrowia kobiet (może też śledzić cykle menstruacyjne) oraz dokładnie analizuje każdą fazę snu. Możemy dzięki temu zweryfikować z niezwykle dużą dokładnością, kiedy próbowaliśmy zasnąć, kiedy spaliśmy niezwykle głęboko, a kiedy faktycznie wypoczywaliśmy. Co więcej, Apple Watch analizuje także nasze tętno w trakcie spania, ilość oddechów, natlenienie krwi czy skłonność do chrapania. W aplikacji "zdrowie" możemy ponadto podejrzeć takie statystyki jak zmienność rytmu zatokowego, minuty i godziny stania, długość kroku w chodzie (i jego szybkość czy asymetrię), a nawet częstotliwość oddechów na minutę, co jest kluczowe z punktu widzenia odpoczynku i wyeliminowania stresu. 

Zegarek pozwala też z dużą dokładnością śledzić nasze kroki i realizować ćwiczenia, co ma niebagatelne znaczenie dla wypełniania codziennych wyzwań. Te prezentowane są w formie pierścieni, których zamykanie sprawia wiele satysfakcji. Co jednak ważne, gdy w rodzinie lub wśród przyjaciół mamy kogoś, kto również korzysta ze sprzętów Apple, możemy dodać go do naszego rankingu. Widzimy jego codzienne postępy i wyniki, dostajemy też na zegarku odpowiednie powiadomienia, gdy zdoła wypełnić któryś z pierścieni. To znakomita motywacja, żebyśmy wstali z krzesła czy kanapy i poszli się przejść, pobiegać lub nawet poćwiczyć w domu. Ilość gotowych ćwiczeń do wyboru jest ogromna, a zegarek często też podpowiada, że czas się ruszyć. 

Oczywiście, Apple Watch będą współpracowały wyłącznie z urządzeniami od Apple, a jeśli nie posiadasz takiego telefonu, możesz rozejrzeć się za innymi smartwatchami. Sprawdź bogatą ofertę inteligentnych zegarków, które również posiadają szereg istotnych możliwości. Każdy z nich zmierzy liczbę naszych kroków, ale równie ważne jest tętno czy zestaw ćwiczeń motywujących do działania. W sklepach znajdziecie między innymi urządzenia marki Garmin, będące jednymi z najczęściej polecanych zegarków dla sportowców i osób bardzo zaangażowanych fizycznie, które regularnie organizują wyjazdy na narty czy w góry. Garmin Fenix ma już zainstalowane mapy topograficzne czy stoków, niezwykle pomocne przy corocznych wędrówkach. Ponadto bardzo długo wytrzymuje na baterii (nawet do 80 dni!), potrafi ocenić Twoje oddechy i aklimatyzację w górach, a poza tym prowadzi statystyki efektywności. Taki sprzęt stanie się prawdziwie nieocenionym kompanem. 

Źródło: Materiał sponsorowany
Maciej Zabłocki Strona autora
Swoją przygodę z recenzowaniem gier rozpoczął w 2005 roku. Z wykształcenia dziennikarz, ale zawodowo pracujący też w marketingu. Na PPE odpowiada głównie za testy sprzętów i dział tech. Gatunkowo uwielbia RPG, strategie i wyścigi. Uzależniony od codziennego czytania newsów i oglądania konferencji.
cropper