Breath of Fire IV - opis gry
Breath of Fire IV jest japońskim eRPeGiem wyprodukowanym i wydanym przez Capcom w 2000 roku na PlayStation. Poprzedzająca BoF: Dragon Quarter “czwórka” była de facto ostatnią tradycyjną częścią serii i podobnie jak poprzedniczka, przenosiła zbudowane ze sprite’ów postacie w trójwymiarowe miejscówki.
Jak zwykle w Breath of Fire, gracz przejmuje kontrolę nad Ryu, młodym chłopakiem, który potrafi przemieniać się w smoka. Wraca też Nina, tym razem jako księżniczka królestwa Wyndia. Do tej dwójki dołączą również inni, a ich głównym zadaniem będzie powstrzymanie aspirującego do boskości, nieśmiertelnego cesarza Fou-lu. Oczywiście “czwórka” nie ma bezpośredniego związku z poprzednimi częściami, dlatego od żółtodziobów nie wymaga się ich znajomości.
Pod względem rozgrywki BoF IV to “trójka” na sterydach. Wracają rozwiązania takie jak Master System (mistrzowie nauczający naszych podopiecznych nowych umiejętności i podnoszący ich statystyki po wykonywanych questach), rozbudowa wioski wróżek oraz łowienie ryb. Oprócz tego poza walką bohaterowie nadal posiadają zdolności, które umożliwiają im pokonywanie napotykanych przeszkód.
System starć także nie uległ większym zmianom, choć dodano doń kilka nowych elementów. Pojedynki mają charakter turowy, wracają także formacje znane z poprzedniej odsłony. Postać stojąca z tyłu może wprawdzie nie brać udziału w walce, ale chwila oddechu sprawi, iż odzyska utracone HP lub uniknie wrogich ataków. Nowa atrakcja to możliwość klepania combosów. Łącząc odpowiednio ataki możemy zwiększyć ich siłę lub ogólnie nadać im nowe właściwości. Na przykład Ice+Ice zada większe obrażenia, a Fire+Wind wywoła eksplozję.
Breath of Fire IV uchodzi według niektórych za najlepszą część serii. Jak wspomnieliśmy na wstępie, była to ostatnia ‘tradycyjna’ odsłona capcomowskiego cyklu. Wydany na PS2 Breath of Fire: Dragon Quarter radykalnie odszedł od znanej formuły, co nie spodobało się wszystkim fanom przygód Ryu i Niny.
Komentarze (21)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych