Shin Megami Tensei: Devil Summoner - opis gry
Shin Megami Tensei: Devil Summoner to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Atlus. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Sega Saturn, a dziesięć lat później jego reedycja trafiła też na PlayStation Portable. Oficjalnie gra nie pojawiła się na Zachodzie.
Akcja rozgrywa się Hirasaki, fikcyjnym przybrzeżnym japońskim mieście, w którym coraz częściej dochodzi do pojawiania się zjawisk paranormalnych. Głównym bohaterem jest student (imię nadajemy mu my), który pewnego razu zostaje zaatakowany przez demony. Przed śmiercią ratuje go prywatny detektyw Kyouji Kuzunoha, członek klanu od wielu pokoleń broniącego Japonii przed demonami, ale jego szczęście nie trwa długo, bowiem zostaje zabity przez dark summonera Sida Davisa. Po krótkim pobycie w zaświatach wraca z powrotem na ziemię, sęk w tym, że w ciele Kuzunohy. W tych nowych okolicznościach jego zadaniem jest wrócić do swojego ciała i poznać prawdę o knowaniach Davisa. W śledztwie pomaga mu Rei Reihou, partnerka detektywa.
Rozgrywka nie odbiega znacząco od klasycznych odsłon Shin Megami Tensei. Przez większą część czasu śledzimy ją z perspektywy pierwszej osoby przeczesując najeżone niebezpieczeństwami dungeony, ale w trakcie przemieszczania się pomiędzy dzielnicami Hirasaki perspektywa ulega zmianie - wówczas kierujemy kursorem snującym się po trójwymiarowej makiecie miasta.
Starcia są losowe i turowe. W ich trakcie korzystamy z pomocy demonów posiadających unikalne zdolności i parametry. Istotne znaczenie podczas walk ma pozycja podopiecznych na planszy o wymiarach 3x2. Od niej zależy siła ataków oraz siła obrażeń, które zadają nam przeciwnicy. Do przyzywania demonów potrzebujemy waluty Magnetite. Służy ona również do robienia zakupów w sklepach. Co jednak warto dodać, pieniądze zdobywamy przede wszystkim wykonując questy.
Chcąc skaptować demona do naszej drużyny, musimy go do tego przekonać przeprowadzając udane negocjacje. Jeśli ten proces się powiedzie, ważna staje się lojalność. Wzrasta ona, jeżeli wykonujemy czynności po myśl demona. Jeśli nie, stosowny wskaźnik maleje. Nowych podopiecznych można też zdobywać dokonując fuzji demonów będących w naszym posiadaniu.
Gra, jak wspomniano, oficjalnie nie ukazała się na Zachodzie. W Japonii jednak odniosła sukces, który zaowocował powstaniem m.in. serialu telewizyjnego (dwa sezony) oraz kolejnych odsłon Devil Summonera.
Komentarze (2)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych