Microsoft był najdroższą firmą na świecie. Szef Epic Games pod wrażeniem działań korporacji
Microsoft wczoraj wyprzedził Apple stając się najcenniejszą firmą na świecie. Zmiana na pozycji lidera nie trwała długo, jednak sytuacja ma potwierdzać, że działania producenta Xboksów zmierzają w odpowiednią stronę.
Microsoft w zeszłym roku za 69 mld dolarów dołączył do swojej gamingowej rodziny Activision Blizzard i korporacja przygotowuje się do kilku głośnych premier w 2024 roku. Musimy jednak pamiętać, że dział gier jest dla firmy wyłącznie jednym z segmentów.
Microsoft rozpoczął 2024 rok w naprawdę świetnych okolicznościach – korporacja stała się najcenniejszą firmą na świecie, wyprzedzając w kapitalizacji rynkowej Apple. Gigant odpowiedzialny za markę Xbox wczoraj był wyceniany na 2,888 bln.
Zmiana na stołku nie trwała długo, ponieważ już dzisiaj Apple jest ponownie liderem, ale według raportów Microsoft może w najbliższym czasie ponownie zaatakować pierwsze miejsce w zestawieniu – wszystko przez między innymi gigantyczną rolę sztucznej inteligencji.
Znakomitą dyspozycję Microsoftu dostrzegł Tim Sweeney, szef Epic Games, który postanowił pochwalić korporację za działanie.
Gratulujemy firmie Microsoft zasłużonego wyróżnienia. Od Billa Gatesa, przez Steve'a Ballmera, aż po Satyę Nadellę, firma ma 50-letnie doświadczenie we wspieraniu i umożliwianiu deweloperom wykonywaniu świetnej pracy, przy jednoczesnym poszanowaniu wolności deweloperów i użytkowników. To wyraźny kontrast w stosunku do Apple i Google.
Congratulations to Microsoft on a well-deserved honor. From Bill Gates to Steve Ballmer to Satya Nadella, they have a 50-year track record of supporting and empowering developers to do great work, while respecting developer and user freedom. A sharp contrast to Apple and Google. https://t.co/myimDquZnN
— Tim Sweeney (@TimSweeneyEpic) January 11, 2024
CEO Epic Games jednocześnie uderzył w Apple i Google, które jak wiadomo rywalizują z jego korporacją w temacie udostępniania Fortnite na urządzeniach mobilnych i na swój sposób blokują rozwój jego produkcji.