Apple Vision Pro - część użytkowników nie zamówi gogli za 14 000 zł bez recepty i drugiego urządzenia
Jeśli macie wolne 14 tysięcy złotych i chcecie w najbliższym czasie zostać szczęśliwymi posiadaczami Apple Vision Pro, to musicie... posiadać inny sprzęt Apple. W dodatku klienci korzystający z okularów muszą zaopatrzyć się w receptę.
W przyszłym tygodniu ruszą zamówienia przedpremierowe na Apple Vision Pro. Urządzenie na początku będzie dostępne wyłącznie na amerykańskim rynku, ale sam proces zamówienia może okazać się problematyczny, ponieważ w tym wypadku nie wystarczy wejść na stronę i kliknąć „kup teraz”.
Apple wysłało do potencjalnych klientów Apple Vision Pro wiadomość, w której korporacja potwierdziła dwa bardzo ważne szczegóły. Fani korporacji muszą posiadać iPhone'a lub iPada z funkcją FaceID – bez dodatkowego sprzętu, który zeskanuje twarz użytkownika, nie dokonamy zakupu.
Zdaniem korporacji pomoże to w dobraniu odpowiedniego rozmiaru Light Seal i opasek na głowę – producent jednak nie przedstawi wymiarów, dzięki którym moglibyśmy kupić sprzęt, a po prostu musimy posiadać przykładowo smartfon Apple, by zeskanować swoje ciało.
Użytkownicy muszą także posiadać najnowszy firmware urządzenia, a dodatkowo niezbędne jest zaopatrzenie się w receptę – użytkownicy, którzy posiadają wadę wzroku, muszą podczas składania zamówienia przedstawić odpowiedni dokument.
Ponieważ Apple Vision Pro został zaprojektowany do noszenia bez okularów, nawiązaliśmy współpracę z ZEISS, aby stworzyć niestandardowe wkładki optyczne, które pasują do większości typów okularów korekcyjnych. Podczas składania zamówienia zadamy kilka krótkich pytań, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz wkładek optycznych. Jeśli tak, po dokonaniu zakupu należy przesłać ważną, aktualną i wystawioną przez amerykańskiego okulistę receptę.
Z problemem zmierzą się oczywiście wyłącznie klienci, którzy noszą okulary, ale na pewno warto podkreślić, że „wkładki optyczne” są osobno płatne. Jest to w zasadzie ciekawe, że producent nie zdecydował się, by Apple Vision Pro można było założyć w okularach.