Reklama

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Krowy i mleko, czym je karmić, co zbudować?

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22 Krowy i mleko, czym je karmić, co zbudować?

Krowy to jeden z kilku dostępnych rodzajów hodowli w Farming Simulator 22, ale jest on najbardziej opłacalny dla początkowego farmera. Aby ją rozpocząć przygotuj sobie sporo pieniędzy, bo zadowolenie zwierząt jest nie dość że czasochłonne, to dodatkowo pochłania masę pieniędzy.


Nie karmiąc zwierząt pamiętaj, że nie umrą ani nie uciekną z Twojej zagrody, ale będą dawały bardzo mało produktów.


Farming Simulator 22 Zagrody

W pierwszej kolejności wybuduj zagrodę. Masz do wyboru:

  • Pastwisko dla krów mogące pomieścić 15 jednostek bydła (cena: 75 tysięcy euro);
  • Oborę dla krów mieszcząca 40 sztuk bydła (254 tysiące euro);
  • Obora dla krów (duża) mieszcząca 80 sztuk bydła (518,5 tysiąca euro);
  • Obora dla krów z robotem paszowym mieszcząca 80 sztuk bydła (722 tysiące euro).

Farming Simulator 22: Krowy i mleko, czym je karmić, co zbudować?

Jak możesz zauważyć, cena wybudowania samego pastwiska dla krów jest już sporym wydatkiem, a do tego trzeba doliczyć również krowy. Jednakże będąc przy zagrodach warto wspomnieć o jeszcze dwóch rzeczach. Zwykłe, najtańsze pastwisko dla bydła nie mają podajnika wody, przez co będziesz musiał uzupełniać zbiorniki manualnie. Po drugie, najdroższa zagroda (ta z robotem paszowym) automatycznie przygotowuje mieszaną paszę, dzięki której wydajność krów osiąga równe 100%.

Farming Simulator 22 Kupno krów

Farming Simulator 22: Krowy i mleko, czym je karmić, co zbudować?

Bydło dzieli się na cztery kategorie - dwa pierwsze z nich to typowe krowy, które specjalizują się w dawaniu mleka. Kolejne dwa to krowy, które są grubsze i również dają mleko, ale lepiej sprawdzają się do hodowania na mięso, czyli sprzedaż w przyszłości. Warto więc - w przypadku chęci zdobycia mleka - kupić młode krowy brown-swiss/holsztyno-fryzyjska, a w przypadku czystej hodowli - młode limousine lub angus.

Farming Simulator 22 Karmienie krów

Po kupieniu krów musisz zadbać o ich zdrowie, czyli zapewnić im pokarm. Na szczęście - krowy lubią jeść i trawę, i siano i specjalną paszę mieszaną tworzoną z obu wyżej wymienionych składników w połączeniu z kiszonką, więc wystarczy, że poświęcisz jedno pole na ciągłe sianie i zbieranie trawy, a Twoje krowy będą miały co jeść przez wszystkie pory roku.

Farming Simulator 22: Krowy i mleko, czym je karmić, co zbudować?

Różnica występuje jednak w wydajności krów, która zależy od tego, czym je karmisz. Najbardziej lubią one rzeczoną paszę mieszaną, której jedzenie sprawia, że zadowolenie bydła wzrasta do 100%. W przypadku siana jest to 80%, a trawy - 40%. Im więcej zadowolenia, tym więcej mleka dostaniesz. Z racji tego, że tworzenie paszy mieszanej (możesz ją również kupić w sklepie, ale ciągłe powtarzanie tych czynności to spory koszt) jest ciężkie na początku, bo potrzebujesz paszowozu kosztującego sporo pieniędzy, a siano tworzone z trawy zdobędziesz w kilka minut. Warto karmić je przynajmniej tym rodzajem produktu, aby wydajność była na poziomie 80%.


Pamiętaj, że podjeżdżając pod zagrodę możesz wsypać do koryta z jedzeniem bele siana/trawy. Nie musisz przywozić pod wskazany punkt zwykłej, zebranej do przyczepy samozbierającej trawy/siana.


Farming Simulator 22 Mleko

W zależności od tego, ile krów masz i jak o nie dbasz, otrzymasz mleko - druga pod względem kosztów zagroda, mieszcząca 25 krów sprawia, że na dzień krowy (oczywiście mające minimum siano do jedzenia) produkują około 3500 litrów mleka, które przetransportujesz w specjalnych cysternach do skupu.

Farming Simulator 22: Krowy i mleko, czym je karmić, co zbudować?

Jest to opłacalny biznes zważywszy na to, że oprócz samego mleka kosztującego najwięcej w trzech ostatnich i pierwszych miesiącach roku kalendarzowego, krowy generują automatycznie również gnojówkę (nie na pastwisku), która przyda się jako nawóz. Gdy dołożysz im do zagrody również słomę (czystą lub z jakichkolwiek bel) możesz być pewny, że Twój obornik zacznie się powiększać.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper