Assassin's Creed. 10 najpiękniejszych historycznych miejsc
Assassin's Creed słynie z niesamowitej oprawy wizualnej, jak i wielu historycznych, urzekających swoim wyglądem lokacji. Jakie z nich są najpiękniejsze według mnie? Tego dowiecie się w rozwinięciu.
Kultowa marka Ubisoftu, Assassin's Creed, robi z graczy wirtualnych podróżników. Seria zabrała swoich odbiorców już do Wielkiej Brytanii, starożytnego Egiptu, Francji, czy antycznej Grecji, a na tym nie koniec, bowiem zmierzający na obecną, jak i następną generację Assassin's Creed Valhalla przeniesie nas na Skandynawię, do czasów, kiedy to żądni walki wikingowie zaczęli poszerzać horyzonty, czyli najeżdżać nic nie spodziewających się Sasów.
Francuska firma dba o jak najwierniejsze odwzorowanie niektórych lokacji. Raz udaje im się to lepiej, a czasami gorzej. Dzisiaj skupimy się bardziej na tej pierwszej grupie, czyli pięknych, historycznych miejscach, które zapierają dech w piersiach.
Wielki Sfinks
Podczas zwiedzania ogromnej mapy w Assassin's Creed: Origins w pewnym momencie trafiamy na region Gizy. Kiedy już się w nim znajdziemy, nie sposób pominąć wapienny posąg przedstawiający mityczną istotę, jakim jest Sfinks - pół człowiek, pół lew. Realne rozmiary Wielkiego Sfinksa wynoszą 73 metry na długość i około 20 metrów na wysokość. W grze może wydawać się on początkowo mały, ale gdy zaczniemy szukać tajemnego przejścia do ukrytego skarbu, to przekonamy się, że wcale gabarytowo nie odstaje zbytnio od oryginału.
Biblioteka Aleksandryjska
Przed Wielkim Sfinksem trafiamy do Aleksandrii, drugiego największego miasta w Egipcie. To tam możemy zajrzeć do Biblioteki Aleksandryjskiej, którą założył Ptolemeusz I w 3 wieku p.n.e. Owa lokacja w starożytności była jednym z najważniejszych miejsc, w którym przebywała miejscowa administracja rządząca miastem. W Originsie możemy znaleźć w niej papirus i wiele więcej wartościowych papierów wprowadzających odbiorcę do historii.
Zamek Masyaf
Masyaf to lokalizacja, dzięki której seria Ubisoftu postawiła w branży gier wideo pierwsze kroki, bowiem to właśnie tutaj zaczęła się historia Assassin's Creed. Sam zamek Masyaf służył do ochrony szlaków handlowych, ale często był atakowany przez wrogie grupy. Najpierw zainteresowali się nim asasyni (zabójcy), a niespełna 80 lat później został oblegany przez mongolskie siły, którzy koniec końców zostali odparci. Zamek stanowi główną bazę wypadową tytułowych bohaterów w jedynce, a także pojawia się na naszych ekranach w części Revelations.
Kopuła na Skale
Kopuła na Skale jest potocznie nazywana meczetem Omara, czyli świętym miejscem dla osób pochodzenia muzułmańskiego. Mieszkańcy Jerozolimy są przekonani, że do tejże świątyni pewnej nocy przybył prorok Islamu - Mahomet - który jest dla wielu Muzułmaninów świecącym przykładem. W pierwszej odsłonie serii jest to budynek posiadający najwyżej położony punkt widokowy w Jerozolimie.
Wieża Galata
Wieża została zbudowana w 1348 roku przez genueńskich mieszkańców i była wykorzystywana przede wszystkim do wykrywania i zgłaszania alarmów pożarowych. Styczność z nią mamy podczas zagrywania się w Assassin's Creed: Revelations, kiedy to dwaj zakapturzeni zabójcy, Ezio Auditore da Firenze i Yusuf Tazim ścigali się na szczyt budowli. Potem do wieży Galata trafiamy jeszcze minimum raz, bowiem to tam musimy odszukać, za wszelką cenę, ukryty artefakt.
Koloseum
Koloseum, położone w Rzymie, zostało zbudowane z rozkazu cesarza Tytusa, rządzącego w I wieku naszej ery. Przez kilkaset lat odbywały się tutaj największe imprezy - począwszy od walk gladiatorów, a skończywszy na przedstawieniach teatralnych. W XIV wieku Koloseum dotknęło trzęsienie ziemi, które zmieniło ową budowlę w coś przypominającego obecne ruiny. Przemierzając świat Assassin's Creed: Brotherhood, trafiamy do wnętrza miejscówki niejednokrotnie.
Katedra Notre-Dame
Notre-Dame to najpiękniejsza katedra we Francji - co do tego nie ma wątpliwości. Śmiało można także rzucić stwierdzeniem, iż jest to najpiękniejsza lokacja w Assassin's Creed: Unity. Gotyckie dzieło powstawało prawie 200 lat, a głównym, nieodłącznym elementem budowy są łuki podporowe, pozwalające tworzyć wysokie, a zarazem cienkie mury. Warto zaznaczyć, iż ponad rok temu w Notre-Dame wybuchł pożar. W akcji gaśniczej brało udział ponad 400 strażaków, a do pomocy w odbudowaniu ważnej części Paryża dołączył się sam Ubisoft, który przekazał na tenże cel równe 500 tysięcy euro.
Panteon
Panteon został wybudowany w 34 roku. Znajduje się w centralnej dzielnicy Rzymu, aby każdy z mieszkańców mógł swobodnie dostać się do świątyni i złożyć cześć bogom. Budowlę wyróżniają przede wszystkim korynckie kolumny, znajdujące się przed frontowym wejściem. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, iż jest to najwytrwalsze dzieło stworzone bez zbrojenia betonu. Podczas poznawania serii Assassin's Creed, do panteonu trafimy, aby zabić pewnego kapitana straży.
Pałac w Buckingham
Anglia może poszczycić się największym na świecie pałacem królewskim - mowa tutaj o Buckingham Palace, czyli oficjalnej londyńskiej rezydencji brytyjskich monarchów, w której odbywają się wszelakie uroczystości państwowe. Zwiedzić go możemy grając w Assassin's Creed: Syndicate bliźniaczymi Assasynami, jakimi są Evie i Jacob Frye. Rodzeństwo trafiło do pałacu, aby zmierzyć się z pewnym wysoko położonym członkiem należącym do znienawidzonego zakonu Templariuszy.
Teatr Dionizosa
Teatr Dionizosa znajdował się w Atenach, czyli centrum Grecji. Dzięki tytułowemu bohaterowi, mieszkańcy antycznej Grecji mogli bliżej poznać twórczość słynnych tragików, jakimi byli np. Sofokles, Arystofanes czy Eurypides. Podczas rozgrywki w Assassin's Creed: Odyssey, możemy niejednokrotnie zobaczyć trwające w teatrze przedstawienie, a także naszych kompanów, którzy śledzą poczynania aktorów.
Wyżej wymienione miejscówki to jedynie malutki kawałek ogromnego tortu. O pięknych lokacjach w Assassin's Creed można by rozmawiać bez końca. Swoimi własnymi typami możecie dzielić się w sekcji komentarzy.
Przeczytaj również
Komentarze (22)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych