MSI Gungnir 110R

Obudowa MSI MPG Gungnir 110R - spójrzmy na jedną z najciekawszych obudów komputerowych na rynku

Maciej Zabłocki | 01.07.2022, 13:36

W krainie obudów komputerowych jest tak wiele konstrukcji, że czasem trudno wybrać właściwy model. Musimy przecież zwrócić uwagę nie tylko na jakość zastosowanych materiałów i ogólny wygląd, ale także szereg udogodnień wewnątrz obudowy, które przyczynią się do sprawnego zarządzania kablami, właściwego przepływu powietrza czy estetyki wnętrza. Spójrzmy na jedną z najciekawszych obudów na rynku - MSI MPG Gungnir 110R. 

Konstrukcja jest bardzo przemyślana, jednocześnie efektowna i robi duże wrażenie na nowoczesnym, gamingowym biurku. Obudowę skonstruowano z materiałów wysokiej jakości, czyli kompozycji stali oraz szkła, gdzie cały lewy bok mamy rzecz jasna przeszklony, by jeszcze lepiej wyeksponować zainstalowane wewnątrz komponenty. Co ciekawe jednak, producent zastosował szklany panel także na przodzie, głównie po to, żebyśmy mogli zobaczyć trzy podświetlane wentylatory, montowane w standardzie. To z pewnością ogromne udogodnienie. Co równie ważne, taki wentylator zamontowano także na tyle obudowy. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Wewnątrz jest bardzo dużo miejsca, okazała piwnica i spora przestrzeń za płytą główną

Chociaż obudowa MSI MPG Gungnir 110R jest wykonana w standardzie Midi Tower, to w środku zmieścimy normalnej wielkości płytę ATX (a także Micro-ATX oraz Mini-ITX), chłodzenie na procesorze o wysokości sięgającej 170 mm (to bardzo dużo), a także karty graficzne o długości do 340 mm. W tym przedziale mieszczą się niemal wszystkie GPU dostępne na rynku, uwzględniając także te najszybsze i najwydajniejsze. W obudowie, bezpośrednio w piwnicy zamontujemy też normalny, ATXowy zasilacz o długości 250 mm (producent dodatkowo wyciął otwór na jego ekspozycję). 

MSI

Na przodzie obudowy, w jej górnej części, znajdziemy szereg przydatnych wejść i wyjść. Mamy włącznik, przycisk do kontrolowania podświetlenia RGB, a także dwa złącza USB 3.2 typu A oraz jedno złącze USB-C 3.2 Gen 2. Nie brakuje też przycisku reset i wejścia mikrofonowego oraz słuchawkowego. W obudowie zastosowano też dużo różnych wylotów powietrza, a wszystkie zakryte są przez specjalne filtry przeciwkurzowe. Mowa tutaj zarówno o otworach na przodzie, górze jak i spodzie konstrukcji. Boczną szybę, rzecz jasna, wykonano z hartowanego szkła. 

Można tu zainstalować nawet 360 mm chłodnice

MSI obudowa

MSI MPG Gungnir 110R pozwala na bardzo obszerną instalację dodatkowych wentylatorów lub radiatorów przeznaczonych do chłodzenia cieczy w systemach chłodzenia All in One. Na tyle jest miejsce na 120 mm wentylator, na górze zamontujemy takie dwa, a na przodzie trzy - lub dwa 140 mm (maksymalnie zatem 6 wentylatorów 120 mm). Co do chłodnic, producent przewidział na przodzie miejsce nawet dla 360 mm radiatora (ale wejdzie tam również 280 czy 240 mm). Ten drugi zmieścimy także na górze, wiec miłośnicy atrakcyjnego AiO z podświetlaniem RGB będą mogli wykorzystać tutaj pełną gamę możliwości. Za płytą główną, po drugiej stronie obudowy, w miejscu przeznaczonym na kable znajduje się blisko 2,5 cm przestrzeni, co w zupełności wystarczy do estetycznego ułożenia przewodów. Co istotne, w całej konstrukcji zamontowano gumowe przeploty. Nie zabrakło też z tyłu miejsca na dwa dyski SSD 2,5" oraz kieszeni na dwa dyski 3,5". 

Obudowa robi duże wrażenie, jest odpowiednio wyposażona, niewielka, ale przy tym masywna i solidna. Montowane fabrycznie podświetlane wentylatory z pewnością zrobią duże wrażenie po instalacji wszystkich komponentów i uruchomieniu sprzętu. To duży atut, bowiem pozwolą we właściwy sposób zadbać o prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz sprzętu. MSI MPG Gungnir 110R kosztuje dziś ok. 479 zł i w tej kwocie to jedna z najciekawszych i z pewnością najlepiej wyposażonych propozycji na rynku. Jeżeli marzycie o atrakcyjnym, gamingowym komputerze, warto poważnie pomyśleć nad omawianą dziś obudową

Źródło: Opracowanie własne // MSI
Maciej Zabłocki Strona autora
Swoją przygodę z recenzowaniem gier rozpoczął w 2005 roku. Z wykształcenia dziennikarz, ale zawodowo pracujący też w marketingu. Na PPE odpowiada głównie za testy sprzętów i dział tech. Gatunkowo uwielbia RPG, strategie i wyścigi. Uzależniony od codziennego czytania newsów i oglądania konferencji.
cropper