słuchawki nauszne

Jakie wybrać słuchawki z różnych przedziałów cenowych? Polecamy trzy atrakcyjne modele

Maciej Zabłocki | 07.10.2023, 17:14

Wybór właściwych słuchawek ma często fundamentalne znaczenie dla komfortu odsłuchu odtwarzanej muzyki. W obliczu ostatnich plotek i przecieków dotyczących nowego, lepszego formatu w aplikacji Spotify (lossless), chcemy zaprezentować trzy wybrane modele słuchawek z różnych przedziałów cenowych, które powinny spełnić nawet bardzo wygórowane oczekiwania. 

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD.

Dalsza część tekstu pod wideo

Słuchawki TWS QCY T13 czarne to solidnie wyposażony model słuchawek dokanałowych ze wsparciem formatu bluetooth 5.1. Stworzone są z myślą o codziennym użytkowaniu, oferując baterie na blisko 40h odtwarzania muzyki. Ponadto mają cyfrową redukcję szumów ENC, a każda z "pchełek" wyposażona została w 2 mikrofony, które rejestrują głos rozmówcy i umiejętnie wyciszają otoczenie. TWS do swojego produktu zaimplementował dynamiczne przetworniki 7,2 mm ze wsparciem kodeków HD AAC/SBC, co pozwoli na wygenerowanie soczystych basów i delikatnego, atrakcyjnego brzmienia bez wyraźnych szumów. W tym przedziale cenowym to prawdziwy rarytas. To jednak nie koniec, bo model T13 pozwala też na odtwarzanie muzyki lub rozmowy tylko z jednej słuchawki (w razie potrzeby), umożliwia szybkie ładowanie za pomocą złącza USB-C, a także wygodne parowanie ze smartfonem z Androidem lub iOS dzięki dedykowanej aplikacji. Producent zadbał również o odporność na wodę klasy IPX4. 

Dla bardziej wymagających użytkowników Edifier przygotował atrakcyjny model nauszny

Edifier W820NB

Firma Edifier kojarzona była niegdyś z wyłącznie wysokiej klasy urządzeniami audio, śmiało konkurując chociażby z Denonem. Od jakiegoś czasu producent postanowił otworzyć się na pozostałe rynki, dostarczając urządzenia o wiele bardziej przystępne cenowo. Słuchawki BT Edifier W820NB ANC czarne są tego doskonałym przykładem. To lekkie, przystępne i bezprzewodowe modele zdolne do odtwarzania muzyki aż przez 49 godzin. Są wyposażone w kompozytową membranę, technologię redukcji szumów (ANC) i otrzymały certyfikat Hi-Res. Umożliwiają też prowadzenie rozmów głosowych i mają kilka różnych trybów działania - między innymi Ambient Sound, który wyłącza wyciszenie otoczenia i pozwala usłyszeć naszych rozmówców czy to, co dzieje się dookoła (np. w pociągu lub autobusie). Na jednym z nauszników znalazł się wygodny panel sterowania wszystkimi istotnymi funkcjami. Nie brakuje też specjalnego trybu gamingowego, maksymalnie redukującego ewentualne opóźnienia i koncentrującego się przede wszystkim na krokach i odgłosach istotnych z punktu widzenia rozgrywki wieloosobowej. Pasmo przenoszenia mieści się w zakresie 20-40000 Hz, a dynamika sięga 91 dB. Przetworniki mają 40 mm, a waga wynosi zaledwie 220g, wobec czego nawet po wielu godzinach użytkowania nie będą zbyt męczące dla naszej głowy. 

Ostatnim, najdroższym, ale przy tym najlepiej wyposażonym modelem są słuchawki QuietComfort 45 SE marki Bose. To już produkt z bardzo wysokiej półki, gwarantujący absolutnie niezapomniane wrażenia. Rzecz jasna nie brakuje znakomitej redukcji szumów (ANC), całodobowej pracy na jednym ładowaniu (do 24 godzin), wygodnego trybu rozmów czy systemu multi-point. Ten pozwala na współpracę z wieloma źródłami dźwięku jednocześnie, przełączając się pomiędzy nimi za sprawą jednego kliknięcia (np. przeskakując ze smartfona na laptopa). Nie zabrakło także wsparcia dla asystentów głosowych od Google czy Amazona. A gdy kupimy dwa takie modele, możemy skorzystać z funkcji "Music Share", by za sprawą jednego telefonu (lub innego odtwarzacza) dostarczyć dźwięk do dwóch par takich słuchawek w jednym momencie. Bose zadbał też o inteligentne parowanie i wygodną w użyciu aplikację. Oczywiście design, jak na te firmę przystało, jest klasy premium, a nauszniki wykonano z bardzo miękkiego materiału. Pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 do 20000 Hz, a sprzęt możemy podłączyć również przewodowo, za sprawą odpinanego kabla mini-jack. Kupując takie słuchawki możemy mieć pewność, że posłużą nam przez kilka lat. 

Źródło: Materiał sponsorowany
Maciej Zabłocki Strona autora
Swoją przygodę z recenzowaniem gier rozpoczął w 2005 roku. Z wykształcenia dziennikarz, ale zawodowo pracujący też w marketingu. Na PPE odpowiada głównie za testy sprzętów i dział tech. Gatunkowo uwielbia RPG, strategie i wyścigi. Uzależniony od codziennego czytania newsów i oglądania konferencji.
cropper