F1 Manager 22 - Punkty doświadczenia i rozwój kierowców oraz inżynierów, co ulepszać?
Jak działa system punktów doświadczenia u kierowców i inżynierów z F1 Manager 22?
Po zaglądaniu tu i ówdzie w centrali zespołu na pewno zauważysz, że każdy ważny członek personelu oraz kierowcy posiadają coś takiego, jak punkty rozwoju. To nic innego jak punkt umiejętności, które możesz wydawać, aby podnosić statystyki poszczególnych kierowców czy inżynierów.
Jak jednak zdobywać punkty doświadczenia? W przypadku kierowców wystarczy brać udział w sesjach. Im więcej znajduje się na torze, tym nie tylko ma większe zaufanie do konfiguracji, ale także zdobywa tzw. EXP-a, który potem przekłada się na punkty rozwoju. Zobaczysz je w szczegółach swoich kierowców, a gdy zdobędziesz wystarczającą ilość punktów doświadczenia, zostaną one przemienione na punkt rozwoju, dzięki któremu ulepszysz jedną z dziewięciu statystyk o jedno oczko.
Rozwój kierowców jest więc dość powolny, a będzie jeszcze ślamazarniejszy, jeśli Twoi driverzy są po trzydziestce. Nie jest żadną nowością, że najszybciej rozwiniesz kierowców młodych, takich jak Leclerc, Verstappen, Zhou, Piastri czy Russel. Już np. Vettel, Bottas czy Hamilton nie są tak chętni do nabywania nowej wiedzy, bo jak na Formułę 1, są w podeszłym wieku i bliżej im do emerytury. Zwracaj uwagę podczas kupowania driverów na to, w jakim wieku jest dany kierowca. Warto zainwestować w słabszego, ale takiego, którego możesz rozwinąć.
Podobnie sytuacja wygląda w kwestii inżynierów, choć oni otrzymują punkty doświadczenia za opracowywanie nowych części oraz ich tworzenie. Im więcej i lepszych komponentów stworzysz do swoich bolidów, tym szybciej kluczowy personel nabędzie nową wiedzę.
Punkty doświadczenia możesz zdobywać również szybciej, jeśli wybudujesz lub zmodernizujesz w obiektach np. cetrum zespołu (w budynkach personelu).